آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیگیاهان

گیاه علف چای با خواصی مشابه قرص فلوكسیتین :

یك دانشمند ایرانی مقیم آمریكا گفت گیاه علف چای به دلیل دارا بودن خواصی مشابه قرص فلوكسیتین می تواند با كاهش نشانه های بیماری افسردگی به درمان این بیماری كمك كند.

دكتر مهدی اخبارده افزود: افراد مبتلا به افسردگی خفیف كه از عوارض مصرف داروهای ضد افسردگی واهمه دارند می توانند زیر نظر بزشك از قطرهای هایپران استفاده كنند.
این متخصص تغذیه بالینی این شیوه درمانی را به ویژه برای بانوانی كه در دوره یائسگی و افسردگی ناشی از این دوره قرار دارند توصیه كرد.

وی بررسی تاثیرات علف گیاه چای در مقایسه با داروی فلوكستین در درمان بیماری افسردگی، طب سنتی و گیاهی در درمان اختلالات خلقی را یكی از جدیدترین تحقیقاتی عنوان كرد كه در مركز تحقیقات بالینی واشنگتن در حال انجام است.

این فوق تخصص تحقیقات پزشكی هدف از این بررسی را یافتن روش درمانی جایگزین و مناسب درافراد مبتلا به افسردگی ای كه تحت درمان با فلوكستین ذكر كرد.

اخبارده بیان داشت حدود 70درصد از شكست درمان با داروی فلوكستین بیماران مبتلا به افسردگی خفیف تا متوسط به دلیل عوارض جانبی شدید آن از جمله كاهش فشار خون و كاهش تمایلات جنسی و 30درصد به علت عدم تاثیر دارو بر سیر بیماری است كه موجب رها كردن درمان توسط افراد می شوند.

وی اظهار داشت نتایج عملكرد گیاه سنت جانت(علف گیاه چای) درست مانند دارو های ضد افسردگی است كه با افزایش میزان سروتونین در انتهای پایانه های سیناپس های مغزی موجب افزایش میزان زمان حضور این ماده در این قسمت می شود.

این دانشمند ایرانی ادامه داددر واقع هر دو عملكرد مشتركی دارند، ولی عوارض جانبی علف گیاه سنت جان ورتث از جمله سردرد و تهوع خفیف به خوبی قابل تحمل است.
وی افزود در افسردگی های خفیف تا متوسط كه بیماران به علت عوارض جانبی از مصرف داروی فلوكستین امتناع می كنند می توان به تنهایی از گیاه سن جانت استفاده كرد.

اخبارده خاطر نشان كرد در افسردگی های شدید كه عموما بیماران به درمان با فلوكستین جواب چندانی نمی دهند، احتمالا با تلفیقی از داروهای ضد افسردگی و این گیاه بتوان درمان نسبی و حتی كامل را در این بیماران انتظار داشت.

به گفته وی این شیوه درمانی در تحقیقات و در كارآزمایی های بالینی مختلف مورد بررسی قرار گرفته و اثبات شده است.
این مقاله در كنگره آمریكا به صورت سخنرانی ارایه شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. درمان غیر تهاجمی تحریک مغناطیسی فراجمجمه ای مغز یا RTMS یکی از بهترین درمان های غیر تهاجمی برای بیماری های روانی هست.
    فقط باید جلسات درمانیش را طی چند سال مدام با فواصل زمانی معین ادامه داد تا پس از بهبود بیماری بر نگرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن