آخرین اخبارخواص گیاهان داروییگیاهان

چند نوع جینسینگ وجود دارد؟

انواع جینسینگ

در حالی که خانواده Panax (آسیایی و آمریکایی) تنها نوع “واقعی” جنسینگ در سطح بالای مواد گینسنوزید فعال هستند، دیگر گیاهان adaptogenesis دارای خواص مشابهی هستند که به عنوان وابستگان به جنسینگ شناخته شده است.

1- جینسینگ آسیایی:

جنسینگ Panax که به عنوان جنسینگ قرمز و جنسینگ کره ای نیز شناخته می شود، کلاسیک و اصلی است و هزاران سال است شهرت دارد. اغلب در طب سنتی چینی برای افرادی که در معرض کم چی، سردی و کمبود یانگ هستند، که می تواند به عنوان خستگی نشان داده شود، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع جنسینگ همچنین ضعف، خستگی، دیابت نوع 2، اختلال عملکرد نعوظ و حافظه ضعیف را برطرف می کند.

2- جینسینگ آمریکایی:

panax quinquefolius، در سراسر مناطق شمالی آمریکای شمالی، از جمله نیویورک، پنسیلوانیا، ویسکانسین و انتاریو کانادا، رشد می کند. نشان داده شده است که جنسینگ آمریکایی برای مبارزه با افسردگی، تعادل قند خون، حمایت از ناراحتی گوارشی ناشی از اضطراب، بهبود تمرکز و تقویت سیستم ایمنی بدن مناسب است. در مقایسه، جنسینگ آمریکایی ملایم تر از جنسینگ آسیایی است اما هنوز هم بسیار درمانی است و معمولا برای کمبود یین به جای کمبود یانگ استفاده می شود.

3- جینسینگ سیبری:

eleutherococcus senticocus که در روسیه و آسیا به صورت وحشی رشد می کند و همچنین به عنوان فقط eleuthro شناخته می شود، حاوی مقادیر بالایی از الکترودها است که منافع بسیار مشابهی را برای ginsenosides موجود در گونه های پاناکا جنسینگ دارند. مطالعات نشان می دهد که جنسینگ سیبری ممکن است VO2 حداکثر برای بهینه سازی استقامت قلب و عروق، بهبود خستگی و حمایت از ایمنی را به همراه داشته باشد.

4- جینسینگ هندی:

somnifera، همچنین به عنوان ashwagandha شناخته شده است، یک گیاه شناخته شده در پزشکی آیورودا برای افزایش طول عمر است. این گیاه دارای مزایای مشابه به جنسینگ کلاسیک است، اما تفاوت هایی نیز دارد. می توان آن را در طولانی مدت مصرف کرد و نشان داده شده است که به تنظیم سطح هورمون های تیروئید، تسکین اضطراب، تعادل کورتیزول، بهبود کلسترول، تنظیم قند خون و بهبود سطح تناسب اندام می پردازد.

5- جینسینگ برزیلی:

pfaffia paniculata، همچنین به عنوان ریشه خشک شناخته می شود و در سراسر جنگل های بارانی آمریکای جنوبی رشد می کند و به معنای “برای همه چیز” در پرتغالی به دلیل مزایای متنوع آن است. ریشه سوما حاوی اکدیسترون است که سطح سالم تستوسترون را در مردان و زنان حمایت می کند و همچنین ممکن است باعث سلامت عضلانی، کاهش التهاب، مبارزه با سرطان، بهبود عملکرد جنسی و افزایش استقامت شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن