آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتی

چشم‌ها پنجره‌ای به روح شما هستند :

گفته‌ای قدیمی وجود دارد : « چشم‌ها پنجره‌ای به روح شما هستند. » طب چینی نیز چشم‌ها را، به‌عنوان مهم‌ترین بخش از چهره می‌شناسد که از درون شما می‌گویند. بر اساس طب چینی، ذهن، روح، خاطرات، افکار و احساسات همه به‌عنوان بخشی از « شِن » یا روح در نظر گرفته می‌شوند. « شن » در قلب شماست و منزل احساسات‌‏تان است. در چهره‌‏خوانی چینی، شن در چشمان‌‏تان منعکس می‌شود و زمانی که به چشمان کسی نگاه می‌کنید، می‌توانید بفهمید چقدر رک گو، سرزنده، شوخ‌طبع و رویایی یا حیله‌‏گر و طفره‌‏آمیز است. چشم‌ها می‌توانند درخشان و سرزنده یا خسته‌کننده و بی‌روح باشند.

با نگاه به حالت و اندازه چشم افراد می‌توان به گشودگی قلب آنها پی برد. مثلا کسانی که چشمانی کوچک دارند و یا حالت چشم‌‏های آنها موقع نگاه کردن، نیمه‌‏باز است معمولا محافظه‌کارند و احساسات خود را کمتر بروز می‌‏دهند و در مقابل افرادی با چشمان درشت و باز، احساسات‌‏شان را به‌راحتی بیان می‌کنند.

افرادی با چشمان تورفته « عقب‌تر از استخوان پیشانی »، معمولا درون‌گرا هستند. آنها می‌توانند اجتماعی هم باشند، اما درعین حال نیاز دارند زمان‌‏هایی با خودشان تنها باشند. کسانی که چشمان بیرون زده‌‏تری دارند « هم‌راستا با استخوان پیشانی » اغلب برون‌‏گرا هستند. آنها از دوستان و آشنایان انرژی می‌گیرند و باید زمانی را با آنها بگذرانند تا سرشار از انرژی شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن