آخرین اخباردمنوش گیاهیرژیم افزایش وزن

چای بابونه هم اشتهایتان را زیاد می‌کند و کم کم چاق می‌شوید:

بابونه از زمان خیلی قدیم مورد استعمال قرار می گرفت؛ جالینوس حکیم، قبل از کشف کنین، بابونه را برای تب های نوبه  (مالاریا) توصیه می نمود و همچنین برای معالجه دردهای ناشی از ضربات خارجی و تروما، مؤثر می پنداشت. بابونه از نظر طب سنتی ایران گرم و خشک است و از تقویت کننده های تلخ به حساب می آید.

می توانید به مدت دو ماه هفته ای دوبار این نوشیدنی را استفاده کنید : شیر را بجوشانید، دو تا پنج گرم مارچوبه به آن اضافه کنید و بعد یک قاشق مرباخوری کره به آن بیفزایید. بعد از دو ماه تاثیرش را می‌بینید.

یک لیوان شیر را ولرم کند و به آن دو قاشق مربا خوری کره و دو قاشق غذا خوری پودر جینسینگاضافه کنید، خوب هم بزنید و روزی یک لیوان از این نوشیدنی خوشمزه بخورید. بعد از یک ماه تاثیرش را در افزایش وزن می‌بینید. جینسینگ در افزایش وزن و تقویت بدن معجزه می‌کند.

مراقب باشید
* مصرف همزمان بابونه با داروهای ضدانعقاد، بنزودیازپین، وارفارین، سیکلوسپورین و به طور کلی داروهای رقیق کننده خون و… و همچنین الکل ممنوع است.

* مصرف بابونه در بارداری و شیردهی در برخی افراد با آلرژی همراه است و باید از مصرف آن در این دوران اجتناب شود.

* استفاده از بابونه ممکن است به طور نادر باعث ایجاد واکنش های خفیف آلرژیک شود و در صورت مصرف بیش از اندازه، علائمی چون سردرد، زخم دهانی، ورم چشم، تهوع و استفراغ و تعریق زیاد ایجاد کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن