آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتی

پنیر استیلتون :

پنیر استیلتون

پنیر استیلتون در انگلیس تولید می شود، خوردن این پنیر 85 درصد مردان و 75 درصد زنان را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث توهم های عجیب و غریب می شود. این پنیر در دو نوع آبی که مزه و بوی قوی تری دارد تولید می شود. این پنیر حاوی ماده ای است که باعث توهم وحشتناک می شود و معمولا شب ها پیش از خواب آن را می خورند.

پنیر استیلتون (Stilton cheese) از شیر کامل گاو تهیه می‌شود که پاستوریزه و دارای عطر و طعم و بافت مرطوب دانه دانه است، استیلتون سفید، دارای عطر و طعم کمتر اما بافت همسان با پنیر آبی دارد و به صورت تازه که اغلب با میوه‌های خشک طعم داده شده است، به فروش می‌رسد.

راهنمای خریداران
بهترین حالت پنیر استیلتون بین ماه‌های نوامبر و آوریل ثمر می‌آید. استیلتون آبی باید داخلش عاجدار و با رگه‌های سبز-آبی باشد. نوع رسیده‌تر آن، طعم دلپذیر و خامه‌ای‌تری خواهد داشت و کمی رنگ زرد تیره‌تری دارد. این نام محافظت شده است، به این معنی که تمام پنیرهایی که به نام استیلتون به فروش می‌رسند باید به شیوه‌ای که در سال 1969 تولید شدند باشد، اما نوع غیر پاستوریزه شده نیز وجود دارد، تحت نام استیچلتون به فروش می‌رسد.

نگهداری
پنیر استیلتون به طور ایده‌آل باید در جایی خنک مانند گنجه نگه داشته شود. برای نرم و خامه‌ای ماندن، پنیر در یک بسته بندی دو لایه درون کاغذ روغنی و سپس فویل آلومینیوم نگه داری می‌شود.

آماده سازی
اگر چه در غذاهای پخته شده مانند سس برای استیک یا ماکارونی به خوبی کاربرد دارد، اما روش سنتی استفاده از پنیر استیلتون، خوردن آن در پایان یک وعده غذایی است. اگر از یک بسته کامل پنیر استیلتون استفاده می‌کنید، بهتر است در هر وعده یک برش داده و سپس آن را برای جلوگیری از خشک شدن در پوشش قبلی خود قرار دهید. ریختن الکل به روی پنیر یا استفاده از قاشق برای برداشتن آن توصیه نمی‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن