آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتی

نوشیدن ادارار شتر (تصمیم با شماست ) :

ادرار شتر به عقیده ی برخی از عربها خواص بیشماری دارد و از آن به عنوان یک معجون معجزه آسا نام برده می شود .

نظر سازمان بهداشت جهانی را در این مورد چیست؟
ادرار شتر ، گوشت شتر و شیر شتر به عقیده ی بسیاری جزو مواد غذایی و خوراکی پرخاصیت هستند به طوری که گروهی مصرف این فراورده های شتر را بر تمام فراورده های دامی دیگر مقدم می دانند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO)، اعلام کرد:بهتر است از مصرف شیر شتر و گوشت آن پرهیز شود، در غیر این صورت شیر شتر باید پیش از مصرف استرلیزه و گوشت آن باید خوب پخته شود.

به نوشته روزنامه عربستانی سبق، سازمان بهداشت جهانی همچنین درباره نزدیک شدن به شترها یا نوشیدن مستقیم شیر از آن ها یا خوردن گوشت آن ها بدون پاک کردن و خوب پختن، هشدار داد و به شدت بر ضرورت پرهیز از نوشیدن ادرار شتر تاکید کرد.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت تاکید کرد که پژوهش های پزشکی مشخص کرده اند مبتلایان به بیماریِ خطرناکِ کرونا، به سبب نزدیک شدن به شترها و لمسِ مستقیمِ آن ها به این ویروس آلوده شده اند.

خطرات نوشیدن ادارار شتر
این پژوهش، منشاء ویروس کرونا را خفاش ها می داند که از این جانوران به شترها منتقل شده است.

بر پایه این پژوهش، بیماران دچار دیابت، نارسایی کلیه و همچنین بیماران ریوی بیش از دیگران در معرض دچار شدن به ویروس کرونا و انتقالِ آن از شترها و حیوانات به انسان هستند.

برخی از مردم عربستان، با استناد به فتوای عجیب شماری از مفتیان وهابی، ادرار شتر را دارویی شفابخش می دانند و برای درمان بسیاری از بیماری های خود آن را می نوشند.

عربستان، به عنوان کانون بیماری خطرناک کرونا شناخته می شود.

خواص درمانی ادرار شتر در طب اسلامی و طبق روایات :

ادرار شتر مانند شیر شتر خاصیت پاک کنندگی دارد و درون را از چربی ها و رسوبات می شوید. روایتی می فرماید:

«ادرار شتر، مانند شیر شتر خاصیت پاک کنندگی دارد و درون را از چربی ها و رسوبات می شوید».

روایتی دیگری می فرماید:

«ادرار شتر، از بهترین درمان های آسم است».

با توجه به این روایات در طب اسلامی می توان گفت؛ که چون ادرار شتر باعث درمان آسم می شود، ممکن است برای باز کردن گرفتگی رگ های قلب مفید هم باشد؛ زیرا کسانی که گرفتگی رگ قلب دارند، هنگام راه رفتن، نفس کم می آورند.

مفضّل بن عمر از امام صادق (ع) می پرسد:

«من مبتلا به تنگی نفس شدید می شوم و زمانی که راه می روم، چه بسا از خانه خودمان تا خانه شما چند بار می نشینم. امام (ع) فرمود: یا مفضّل! برای درمان این بیماری، ادرار شتران ماده را [گرماگرم] بخور. مفضّل می گوید: من خوردم و بیماری ام درمان شد».

در پاسخ به سوال شرعی که خوردن ادرار شتر یا گوسفند چه حکمی دارد؟!

باید چنین گفت: از نظر شرعی خوردن ادرار گاو، گوسفند و شتر پاک است و خوردنش اشکال ندارد. این پاسخ امام صادق (ع) به سؤال «سماعه» می باشد.

در روایت آمده است که ادرار شتر، «درن» را از بدن خارج می کند و آن را می شوید.(درن به رسوب و چربی هایی که به بدن چسبیده می شود می گویند. بنابراین ادرار شتر، چربیها و رسوباتی که در درون بدن بماند را از بدن تخلیه می کند)

نکته های مهم >> طبق روایات و توصیه طب اسلامی، ادرار شتر باید از شتر ماده و بیابانچر باشد. ادرار شتر، باید گرم و تازه استفاده شود و حداقل یک لیوان صبح و یک لیوان شب، به مدت سه روز خورده شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن