آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدتوکس هادرمان با گیاهان دارویی و طب سنتی

نفخ معده را در منزل درمان کنید :

نفخ معده یک عارضه ناراحت کننده است. این پنج نوشیدنی‌ طراوت بخش به شما کمک می‌کند که از نفخ معده پیش گیری یا شدت آن را کاهش دهید.

عوامل اصلی‌ نفخ معده
نفخ معده می‌تواند به دلائل مختلفی‌ در فرد بروز می کند شامل:

عادت غلط غذایی مثل سریع غذا خوردن
خوردن نوشیدنیهای گاز دار
غذاهای نفاخ مثل پیاز، سیر، کرفس، کلم، حبوبات و غلات
و همینطور کم آبی بدن می‌تواند سبب بروز نفخ شود.
توصیه متخصصین تغذیه آن است که در گام اول بهترین راهکار نوشیدن میزان کافی‌ آب در روز و پیشگیری از کم آب شدن بدن است. علاوه بر آن استفاده از نوشیدنی‌های که در این مطلب معرفی‌ شده، کمک زیادی به کسانی‌ که مشکل نفخ معده دارند می‌کند

۱ .چای سبز
چای سبز بدون افزودن شکر در کاهش عطش و تشنگی بسیار مفید است، متابولیسم بدن را افزایشمی‌دهد و همینطور به عنوان یک ماده پریبیوتیک می‌تواند به افزایش تعداد باکتریهای که هضم و جذب غذا را سرعت می‌دهند کمک کند. چای سبز را می‌توانید داغ یا سرد بنوشید.

۲. آب به لیمو و خیار
در طول روز به جای نوشیدن آب خالی‌ می‌توانید چند برش خیار و لیمو را در آب سرد انداخته، در یخچال نگاه دارید و در هنگام بروز حس تشنگی بنوشید. این ترکیب به هضم مواد غذایی نفاخ کمک می‌کند و از بی‌ آبی جلوگیری می‌کند. زمانی که آب می‌نوشید خیل سریع نیز بدن آن را با ادرار دفع می‌کند، نوشیدن آب به همراه لیمو و خیار به حفظ آب بدن کمک می‌کند.

۳. اسموتی آب هندوانه
اسموتی آب هندوانه طعم عالی دارد و بسیار طراوت بخش است. هنداونه حاوی آب و پتاسیم بسیار بالا است و به کاهش تورم و نفخ معده کمک می‌کند، علاوه بر آن یک میوه کم کالری است.

۴. چای نعناع
نعنا دارای خواص تغذیه و مفید زیادی برای سلامت بدن است. نعناع یک نوشیدنی‌ فوق‌العاده برای دل پیچه و نفخ معده است که از گذشته به عنوان داروی خانگی رواج زیادی داشته است.

۵ . فراپه آناناس
آناناس حاوی آنزیمی به نام بروملین است که در کاهش التهاب نقش دارد و به هضم غذا کمک می‌کند. فراپه آناناس به بهبود نفخ معده کمک زیاد می‌کند و در عین حال بسیار خوشمزه است.

آب آناناس و شير را به مدت دو ساعت در يخچال قرار دهید تا خنك شود. سپس يخ خردشده، آب آناناس و شير را در مخلوط كن ريخته تا تمام مواد با هم مخلوط شوند. در ليوان بلند ابتدا كمی عسل ريخته سپس فراپه را روی آن ريخته و میل کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن