آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیروغن ها

مرهمی برای پوست , مو و ناخن آسیب دیده شما :

آیا می دونستین وازلین در سال ۱۸۵۹از چاه نفتی در پنسیلوانیا به دست آمد و در اوایل به عنوان مرهمی برای بریدگی ها و سوختگی ها استفاده می شد اما امروزه خواص بیشتری برای اون بر می شمرن. همه می دونن که این ماده روغنی خاصیت مرطوب کننده و نرم کننده داره و جوش های پوستی رو بهبود میده.

خواص وازلین برای بدن زیاد است و خیلی از ما مایلیم چیزهای ارزان و مفید برای مراقبت از خود داشته باشیم. وازلین یکی از گزینه های ارزان و قابل دسترس می باشد که معمولا در هر داروخانه یافت می شود.

 

خواص وازلین برای پوست

برنزه کردن

قبل از گذاشتن کرم برنزه، قسمت های خشک پوست را (ابروها، زانوها) با وازلین روغن کاری کنید. کرم پوست شما را بطورهموار می پوشاند و شما یک برنزه زیبایی را دریافت می کنید.

مراقبت از پوست بچه

از وازلین برای کاهش تحریکات پوست توسط پوشک استفاده کنید. قبل از گذاشتن آن، تمام پوست را بشویید و با یک حوله با نوازش آن را خشک کنید. وازلین به حالت یک سد است که از قرار گرفتن پوست در معرض دائم رطوبت، حفظ می کند.

 

-ماندگاری بیشتر بوی عطر
روی نقاطی از جمله پشت گوش، زانو یا قوزک پا کمی وازلین بمالید و سپس عطر بزنید؛ با این کار، بوی عطر طولانی تر می ماند.

 

-محافظت از پوست در برابر رنگ مو
اگر به طور منظم موهایتان را رنگ می زنید باید بدانید که جلوگیری از رنگی شدن پوست پیشانی یا گردن کار سختی است. اما با مالیدن وازلین به کنار خط مو، لایه محافظ ایجاد می شود که از رنگی شدن پوست جلوگیری می کند و به آسانی هم شسته می شود.

 

آرایش مرطوب

قبل از سایه چشم زدن به پلک ها وازلین بزنید. آرایش بیشتر دوام می آورد و کمی مرطوب و براق می گردد. این راه حل سبب تحریک پوست های حساس نمی شود زیرا که حتی پزشکان از آن برای چشم های خاص استفاده می کنند.

ابرو

یک قطره از وازلین بر روی یک پاک کن(ماهوت، قلم مو) تمیز بریزید، و ابرو ها را شانه کنید، مو ها را به سمت تمایل آن شانه کنید. وقتی که خشک شده، ابرو ها در تمام طول روز به همان شکل می مانند.

برداشتن آرایش

یک تکه کتان گلوله شده را با وازلین خیس کنید، و برای برداشتن آرایش از آن استفاده کنید. این کار حتی آرایش های ضد آب را هم بر می دارد. استفاده منظم از وازلین های گوناگون به بهبودی وضعیت پوست کمک می کند و از ایجاد چروک های زود هنگام جلوگیری می کند.

مفید برای اطراف ناخن
اگر از وازلین به عنوان مرطوب کننده کل پوست استفاده نمی کنید، هر شب مقداری از آن را دور ناخن بمالید تا مانع از ترک خوردگی و خشکی نوک انگشتان شما شود.

 

از بین بردن پوست مرده اطراف لب ها
استفاده از این محصول برای بالم لب نه تنها از هوای طوفانی محافظت می کند بلکه از زبری و خشنی بودن آن را در می آورد. مقدار کمی دارچین به وازلین اضافه کنید، و شما لب بالم خواهید داشت که آن گوشتالویی (فربهی) که مد نظر است را به شما می دهد.مقدار کمی شکر به وازلین اضافه کنید و به لب ها بمالید (برای چند ثانیه) تا پوست مرده کنده شود و سپس لبتان را بشویید.

 

-پرپشت کردن مژه ها
برای ایجاد حالت پرپشتی مژه، یک لایه نازک وازلین را قبل از خواب بر روی مژه چشم بگذارید و با استفاده از برس مخصوص به مژه ها بمالید. این کار در طول زمان به رشد و کلفتر شدن سریع آنها کمک می کند.

 

-جلوگیری از وارد شدن آب در گوش
هنگام شنا، می توانید پنبه را با کمی وازلین آغشته کنید و در سوراخ هر گوش قرار دهید تا رطوبتی داخل گوش نشود.

 

-از بین بردن ساییدگی
به گزارش سایت «MSN»،کسی که در هوای گرم زیاد راه می رود، می داند که ساییده شدن بغل پا چقدر می تواند دردناک باشد. برای تسکین کافی است روی قسمت های آسیب دیده وازلین بمالید.

 

 

خواص وازلین برای موها

استیل

وازلین را بین انگشتان خود بمالید، به موهای خود بزنید و حالت دهید. نکته قابل توجه در اینجا این است که نسبت به ژل های حالت دهنده، به آن اندازه زیاد استفاده نمی شود.

ترمیم مو خوره

وازلین را به قسمت انتهای موهای خشک خود بزنید، و ۲۰-۱۵ دقیقه بگذارید بماند. محصول مو خوره را مهرموم می کند، و بعد از چندین بار مصرف وضعیت مو بهتر می شود.

ماسک مو

یکی دو قاشق پر وازلین را (بسته به طول مو) با چند قطره عصاره روغن (دارچین برای نشان پرتو ، مریم گلی برای درخشش) مخلوط کرده و در تمام طول موها قرار دهید. بعد از گذشت یکی دو ساعت آن را بشویید. برای راحت برداشتن وازلین، قبل از شستن مو ها را با دستمال کاغذی نوازش دهید و با سشوار گرم کنید.

حفاظت از رنگ مو

در حین کار با حنا یا رنگ مو، وازلین را به سر و پیشانی خود قرار دهید. از ایجاد لکه در صورت محافظت می کند.

 

 

خواص وازلین برای ناخنها

مانیکور تمیز

زمانی که ناخن را رنگ می کنید، مقدار کمی وازلین را به پوست دور ناخن خود بدون دست زدن به ناخن بزنید. با این روش شما از رفتن پولیش ناخن بر روی پوست جلوگیری می کنید.

مراقبت از پوست دور ناخن

پوست دور ناخن خود را هر شب قبل از خواب با وازلین روغن کاری کنید. این کار از خشک شدن پوست جلوگیری کرده و اجازه نمی دهد که ریشه ناخن دیده شود.

ناخن های براق

اگر شما به طور مداوم وازلین را بر سطح ناخن بمالید، با گذشت زمان براق و درخشنده شده و سفت تر می گردد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن