آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتی

قابلمه مسی و کفگير آهنی :

معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند، داشتن یک دست‌بند مسی را توصیه می‌کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون‌های مسی در خون ذکر می‌کنند که با تماس دست‌بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می‌شود.

ازسوی دیگر محققین، یکی از علت‌های بروز بیماری آلزایمر را رسوب یون‌های آلومینیوم در مغز عنوان می‌کنند.

تا چند دهه پیش، مردم کشور ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه‌های مسی استفاده کنند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می‌گرفت …

هیچ‌کس نمی‌دانست چرا باید این کفگیر درون قابلمه مسی قرار بگیرد، فقط می‌دانستند برای پخت غذا خیلی لازم می‌باشد.

داستان از این قرار است که بدن (مخصوصاً مغز) برای سلامت و نشاط و کنترل اسیدلاکتیک و کورتیزول به ٦ میلیارد یون مس نیاز دارد و به همین نسبت یون آهن.

کمبود یون مس باعث می شود شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت کنید و مدام دهن‌دره کنید. در ضمن هیچ کارخانه داروئی نمی‌تواند از یون یک عنصر برای شما قرص تهیه کند …

ولی تا این جا بدانید که غذا موقع پخت در درون قابلمه مسی، از یون آزاد شده این ظرف استفاده می‌کند و در بدن شما فوق‌العاده احساس نشاط و انرژی ایجاد می‌‌کند و دیگر از دهن‌درگی و خمیازه و کسالت خبری نیست و باعث طول عمر مفید و سلامتی جسمی می شود.

قرار دادن کفگیر آهنی حسوم (یا نعل اسب که قبل از تولید و عرضه حسوم ، استفاده از آن سفارش می شد) در داخل قابلمه، حین پخت غذاهای خورشتی یا تهیه آب جوش برای رفع کم خونی یا فقر آهن، توصیه می شود، ولی بدیهی است با تماس آب با آهن، فلز آهن اکسید شده و دچار زنگ زدگی می گردد و برای استفاده کنندگان این سوال مطرح می گردد که آیا زنگ زدگی آهن برای بدن ضرر دارد و نباید از آهن های زنگ زده برای آزادسازی یون آهن در قابلمه های خود استفاده نمایند یا این که مشکلی ندارد؟

این یک امر طبیعی است که آهن زنگ می زند و به هیچ وجه زنگ زدگی واکسید شدن آهن برای سلامتی ضرر ندارد و در این وضعیت، یون بیشتری از آهن در هنگام پخت و پز آزاد می گردد، لذا از اکسید آهن و زنگ زدگی آن نباید ترسید و با خیال راحت می توانید از کفگیر حسوم یا نعل اسب زنگ زده شده نیز استفاده نمایید.

تذکر:
– مصرف زیاد و بیش از اندازه آهن نیز مانند تمام عناصر مورد نیاز بدن، می تواند مسمومیت ناشی از آن عناصر را به دنبال داشته باشد.

– اگر زنگ زدگی حسوم یا نعل اسب بحدی منجر به پوسیده شدن آهن شده باشد که باعث کنده شدن قسمت زنگ زده و ورود آن به غذا شود، دیگر از این حسوم یا نعل اسب به این شکل استفاده نکنید. در این حالت اگر می توانید با سوهان کشی قسمت های زنگ زده را جدا و سپس از آن مجدداً استفاده کنید.
– تغیییر رنگ غذا بستگی به میزان مدت ماندن حسوم یا نعل اسب در غذاهای خورشتی دارد که رنگ آهن با خود رنگ خورشت مخلوط می گردد و کمتر معلوم می شود. البته حتماً نباید رنگ غذا تغییر کند و این تغییر رنگ به معنی کافی بودن آهن باشد.
اگر دائماً از حسوم استفاده می کنید و فقر آهن ندارید، ماندن حسوم در غذا برای مدتی بدون تغییر رنگ و طعم غذا، کافی است.

من به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم حتماً برای پخت غذا (مخصوصاً غذاهای آبکی) از قابلمه مسی و کفگیر آهنی استفاده کنند. حداقل برای یک بار هم شده تا ظرف سه روز اثر آن را روی بدن خودتان ببینید.

جالب است که در شمال ایران موقع پخت خورشت (مخصوصاً فسنجان) یک تکه آهن یا نعل اسب در خورشت می اندازند تا رنگ بگیرد … این کار باعث آزاد شدن یون‌های آهن و سلامتی بدن می‌شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن