آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیگیاهان

شبدر قرمز و تقویت دستگاه ایمنی و پاکسازی بدن :

شبدر قرمز چیست؟
شبدر قرمز یک گیاه وحشی است که بومی علفزارهای اروپا، آسیای غربی، آفریقا است که اکنون در بسیاری از مناطق دنیا رشد می‌کند. گل‌های شیرین و صورتی آن خوردنی هستند و برای طعم‌دهی به نوشیدنی‌ها و سالادها از آن استفاده می‌شود. از برگ‌های سبز این گیاه برای درست کردن چای گیاهی شیرین استفاده می‌شود که برای مقاصد درمانی مصرف می‌شود.

خواص شبدر قرمز برای افرادی که این گیاه را می‌شناسند واقعا کاربردی و منحصر به فرد است. اما اگر این گیاه را به خوبی نشناسید وقتی شبدر قرمز می‌بینید، ممکن است آن را با یونجه اشتباه بگیرید. برگ‌های شبدر قرمز کمی سبزتر هستند، ولی این دو گیاه طعم مشابهی دارند. باید بدانید که شبدر قرمز در دنیای گیاهان جایگاه خودش را دارد.

هنگامی گل قرمز گیاه شبدر قرمز خشک می شود، می تواند به عنوان مکمل دارویی مورد استفاده قرار گیرد. شبدر قرمز در قالب های مختلفی از جمله چای، پماد، عصاره، تنتور، کپسول یا قرص در دسترس است.
شبدر قرمز دارای بهترین خواص برای تقویت دستگاه ایمنی و پاکسازی بدن است. از این گیاه دارویی می‌توان به شیوه‌های گوناگون برای کمک به تسکین علائم سرفه استفاده کرد.

شبدر قرمز که قرن‌ها است برای کمک به پاکسازی و تقویت دستگاه ایمنی بدن استفاده می‌شود، مدت طولانی نیز برای درمان برونشیت و سایر عفونت‌های بخش فوقانی دستگاه تنفسی به کار رفته است. شبدر قرمز، به عنوان اکسپکتورانت گرم کننده، به عنوان عاملی برای کمک به تسکین گرفتگی سینه و به عنوان شربتی بسیار ساده و آسان، با تاثیر فوق‌العاده شناخته می‌شود. در شرایط وخیمی که سرفه صبر و تحمل‌تان را از بین برده است، و هیچ دسترسی به سایر گیاهان داروی و مواد تشکیل دهنده‌ی شربت‌های ضد سرفه ندارید، شبدر قرمز می‌تواند برای‌تان کارساز باشد.

شبدر قرمز ممکن است انقباضات رحم را تحریک کند، منجر به سقط جنین یا زایمان زودرس شود. علاوه بر این، این گیاه می تواند تغییراتی در سیستم غدد درون ریز کودک ایجاد کند که منجر به تشکیل غیر طبیعی تشکیلات تولید مثل شود. اثرات استروژن شبدر قرمز همچنین ممکن است در شیردهی دخالت داشته باشد، که منجر به مشکلاتی در شیردهی پس از تولد نوزاد می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن