آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیگیاهان

سیر پایین آورنده ریسک ابتلا به سرطان :

در یک تحقیق به چاپ رسیده در مجله تغذیه بالینی آمریکا (American Journal of Clinical Nutrition) در سال 2006، نشان داده شده که مصرف زیاد سیر، نرخ موارد ابتلا به سرطان تخمدان، سرطان روده بزرگ و راست روده و دیگر سرطان ها را پایین می آورد. در یک آزمایش بالینی که در سال 2006 در ژاپن انجام شده، به افرادی که تاریخچه ابتلا به پولیپهای روده بزرگ داشتند به مدت یک سال عصاره سیر خشک(غیر تازه) داده شد و مشاهده گردید که هم اندازه و هم تعداد موارد رشد پیش سرطانی این پولیپها کمتر شد.

سیر همچنین می تواند به سیستم قلب و عروق انسان کمک نماید. در سیر، بیشتر از 70 نوع ماده فیتوکمیکال فعال وجود دارد. از جمله آنها می توان به آلیسین اشاره کرد که در تحقیقات زیادی اثر آن بر کاهش فشار خون به میزان 3 واحد، نشان داده شده است. بر طبق یک مطالعه بالینی یک ساله که در دانشگاه UCLA آمریکا انجام شده، سیر همچنین می تواند با کند کردن روند مسدود شدن شریان ها، از بروز سکته پیشگیری نماید. علاوه بر اینها، سطح یک ماده شیمیایی به نام هوموسیستین، که مسبب ایجاد پلاک ( در مغز) است، در بیماران شرکت کننده در این مطالعه، تا 12% پایین آمد.

برای حصول به بیشترین منافع مصرف سیر در اینباره، دوک می گوید: سیر تازه خرد و له شده، دارای بیشترین اثرات ضد سرطانی و خواص تقویت قلب و عروق می باشد. اما برای این کار شما باید هر روز تا 5 حبه سیر را بخورید. می توانید به جای این کار از کپسول های 1000 میلی گرمی عصاره سیر به نام کیولیک استفاده نمایید که از آن در بسیاری از تحقیقات استفاده شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن