Uncategorized

ریشه شیرین بیان برای هماهنگی و سلامت بدن :

شیرین بیان گیاهی است که برخلاف نامش تلخ است اما خواص فوق العاده ای دارد. حتماً شنیده اید که از این گیاه برای درمان سرفه استفاده می شود. هم اکنون نیز از این گیاه در ترکیب شربت های ضد سرفه استفاده می شود. این گیاه برای دستگاه گوارش و همچنین تقویت دستگاه ایمنی بدن موثر عمل می کند؛ چون حاوی ویتامین ها و مواد معدنی متعدد مورد نیاز بدن است. در این مطلب گوشه ای از خواص درمانی این گیاه را مرور می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

در یونان باستان از شیرین بیان برای تسکین سرفه و درمان سوءهاضمه استفاده می کردند. امروزه دانشمندان در پژوهش های خود نه تنها این خواص درمانی این گیاه را تأیید کرده اند بلکه به خواص دیگری نیز دست یافته اند. ترکیبات فعال موجود در این گیاه در ریشه آن قرار دارد و گلیسیریزین غنی ترین و مهم ترین ترکیب آن است. شیرین بیان همچنین ترکیبات دیگری با اثرات مهم مانند فلاوونوئیدها و فیتواستروژن ها را دارا است. از این گیاه به صورت خشک شده، پاستیل و تنتور استفاده می شود.

قسمت مورد استفاده شیرین بیان، ساقه‌های زیرزمینی و ریشه‌های گیاه است که دارای ترکیبات مختلفی است.

ریشه شیرین بیان می‌‏تواند باعث تصفیه خون شود. این ماده با ضربه و ایجاد انرژی خون شما را تصفیه می‌‏کند و همچنین باعث تسهیل در فرآیند جذب دستگاه گوارش بدن می‌‏شود. به همین علت در درمان‌‏های دارویی استفاده می‌‏شود. محققان در حال مطالعه این روند هستند، اما هنوز دقیقاً نمی‌‏دانند چگونه شیرین بیان قادر به انجام این کار است.

با جوشاندن ریشه گیاه شیرین بیان می‌‏توان عصاره آن را گرفت که ماده‌ای سیاه‌ رنگ مایل به قهوه‌ای رنگ است.

ریشه شیرین بیان یک نوع فرمول گیاهی برای هماهنگ کردن اعضای بدن نیز هست و به دستگاه گوارش بدن کمک می‌‏کند. شیرین بیان برای درمان زخم معده استفاده می‌‏شود و دارای خاصیت آنتی اکسیدان و حاوی اسیدهای آمینه است و ریشه آن حاوی فلاونوئید است. اسیدهای آمینه باعث ساخت سلول‌‏های سالم و عضلات می‌‏شود.

عفونت‌‏های تنفسی، عفونت‌‏های ویروسی و گلودرد از جمله بیماری‌‏هایی است که توسط ریشه شیرین بیان درمان می‌‏شود. شیرین بیان در دسته adaptogens طبقه بندی شده و باعث تعدیل بدن با وجود انواع مختلف استرس است. در سلامتی کبد نیز نقش مهمی دارد و این موضوعی است که چینی­ها از هزاران سال قبل به آن باور داشتند. درواقع شیرین بیان یک گیاه چینی همه کاره است !

برای استفاده از شیرین بیان بهتر است به جای استفاده از نوع شیمیایی آن از نوع کاملا طبیعی و گیاهی به دلیل تاثیر تمام اجزای گیاه استفاده شود تا بدن به هارمونی و هماهنگی دست یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن