آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیگیاهان

ریحان کاهش دهنده استرس و درمان سرطان سینه :

در چند مطالعه انجام شده بر روی حیوانات، کشف شده که ریحان که در سس پستوی ایتالیایی به کار می رود، در کاهش استرس موثر است. این گیاه این کار را با افزایش سطح آدرنالین و نورآدرنالین و کاهش سروتونین انجام می دهد. برای دکتر پراتیما نانجیا-مکر که محققی در انستیتو سرطان دیترویت است، این مساله تعجب آور نیست. او به خاطر دارد که مادر و مادربزرگش از دم کرده برگ ریحان برای رفع سوء هاضمه و سردرد استفاده می کردند.

ریحان همچنین می تواند از سرطان سینه پیشگیری کند. دکتر نانجیا-مکر در تحقیقات خود ابتدا در لوله های آزمایش و سپس بر روی موشها آزمایشهایی انجام داد و متوجه شد که چای برگ ریحان سبب کوچک شدن تومورها می شود، همچنین مقدار خون وارد شده به آنها را کم می کند و گسترش آنها را متوقف می سازد.
برای استفاده بیشتر از ریحان:

برای رهایی از استرس می توانید از عصاره ریحان تولید شده توسط شرکت New Chapter یا Om استفاده کنید. برای کمک به درمان سرطان سینه، دکتر نانجیا- مکر توصیه می کند که روزانه چای ریحان نوشیده بشود. برای درست کرده این چای به این ترتیب عمل کنید: دو فنجان آب جوش را بر روی 10 تا 15 عدد برگ ریحان مقدس(holy basil) بریزید و 5 دقیقه صبر کنید تا خیس بخورند. قبل از مصرف، برگ ها را دور بریزید. اگر در حال معالجه سرطان سینه هستید، قبل از مصرف این چای با دکتر خود در این مورد صحبت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن