آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیروغن ها

روغن زرد یک روغن سالم است :

روغن زرد چیست ؟

روغن زرد در واقع یکی از فراورده های حیوانی است که از شیر گاو یا گوسفند تهیه می شود به این ترتیب که پس از تهیه کره از ماستی که از شیر تازه بدست آمده , این کره را می جوشاننده تا آب و دوغ موجود در کره بکلی از بین برود و تبخیر شود که ماحصل کار روغنی است خوش عطرو به رنگ زرد
دلیل تهیه روغن زرد ؟
در قدیم که دستگاه های سرمایشی مانند امروزه فراوان نبود نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی امکان پذیر نبود , لذا مردم دامدار مجبور بودند برای نگداری فرآورده هایی که از شیر تهیه می شد مثل ماست و کره فکری بکنند که مدت طولانی بتوانند آنها را نگهداری و مصرف نمایند , یکی از این کارها که در رابطه با نگهداری کره انجام میشد تبدیل کردن کره به روغن بود که به جوشاندن و حذف آب و دوغ موجود در کره امکان نگهداری آن را برای مدت طولانی فراهم می کرد
انواع روغن زرد؟
روغن زرد معمولا یا از شیر گاو تهیه می شود یا از شیر گوسفند و بدلیل اینکه به طور طبیعی گاو مدت زمان بیشتر از گوسفند شیر می دهد لذا شیر گاو فراوان تر و لذا ارزان تر است و در نتیجه روغن زرد گاو نیز ارزان تر و بیشتر است

خواص بی نظیر روغن زرد را بشناسید
روغن زرد روغنی است که آن را در منطقه کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می آورند و طریقه تهیه سنتی آن این گونه است که ماست را دوغ کرده و درون مشک می ریزند و آنقدر تکان می دهند که گویچه های روغنی به صورت کره به یکدیگر می چسبند. کره را از دوغ جدا کرده و آنقدر حرارت می دهند تا آب کره تبخیر و به 0.2 درصد و چربی اش به 99.8 درصد برسد. این روغن در مقایسه با کره های صنعتی که 80 تا 85 درصد چربی دارد پرچرب تر بوده و خواص تغذیه اش بیشتر است و عطر و طعمش بسته به نوع و کیفیت علف های معطری که دام مصرف می کند، متفاوت است. این روغن اگر گوسفندی باشد کمی دیرهضم و در مقایسه با روغن گاوی کلسترول بالاتری دارد، اما لذیذتر و خوش عطر تر و البته گران تر است.کاشت مو

اگر قرار باشد بین روغن حیوانی و روغن نباتی جامد یکی را انتخاب کنیم، روغن حیوانی مناسب تر است چون از لبنیات تهیه شده و خواص شیر را دارد ضمن این که روغن نباتی مایع وقتی جامد (هیدروژنه) می شود، اسیدهای چرب غیراشباع آن اشباع شده و در روند جامد شدن بر میزان اسید های چرب ترانس آن افزوده می شود. البته اگرچه روغن یا کره اصیل حیوانی به طور ذاتی خود دارای اسیدهای چرب اشباع و برای سلامت زیان هایی دارد، اما فرقش با روغن جامد گیاهی این است که به طور مصنوعی جامد نمی شود و حاوی اسیدهای چرب ترانس نیست. از روغن اصیل حیوانی می توان برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد.

طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراک و چرای دام دارد؛ به دلیل چرای گله های گوسفند منطقه کرمانشاه در مراتع پر علف و مرتفع، این روغن از بو و مزهٔ خاصی برخوردار است که حاصل گیاهان معطر مناطق مرتفع کوهستانی می باشد.

اما چرا روغن زرد شگفت انگیز و پرخاصیت است؟
روغن زرد یک روغن همه کاره در آشپزخانه و آیورودا است. این روغن نقطه دود بسیار بالایی دارد(حدود 250 درجه سانتیگراد) و مانند بسیاری از روغن های دیگر در درجه حرارت بالا به رادیکال های آزاد شکسته نمی شود. روغن زرد نیاز به یخچال ندارد و به راحتی فاسد و خراب نیز نمی گردد. حتی گفته شده که تا 100 سال نیز می تواند سالم باقی بماند که البته با توجه به عطر و طعم بی نظیر آن بعید است که اینهمه سال باقی بماند!

روغن زرد با طعم و عطر بی نظیرش را می توانید به عنوان روغن سرخ کردنی بسیار سالم استفاده کنید. این روغن کاربردهای زیادی در پزشکی دارد و می تواند خواص درمانی بسیاری از ادویه ها و داروهای گیاهی را به مناطق مورد نظر از بدن برساند و جذب کند. در آیورودا از این روغن استفاده های فراوانی مانند تنقیه و پاکسازی روده ها می شود.
روغن زرد تمام عطر و طعم کره را بدون آلرژن های موجود در کره دارد

روغن زرد از کره ساخته شده است اما ناخالصی ها و مواد جامد شیر از آن حذف شده است بنابراین افرادی که نسبت به لاکتوز و یا پروتئین های موجود در شیر حساس اند مشکلی با این روغن ندارند. روغن حیوانی سرشار از ویتامین های محلول در چربی A و E است و غنی از K2 و CLA (Conjugated linoleic acid) است. مانند روغن نارگیل، روغن حیوانی نیز غنی از اسیدهای چربی است که مستقیما توسط کبد جذب و به عنوان منبع انرژی بدن استفاده می شوند. این خاصیت روغن زرد در کنترل وزن و تولید انرژی بدن بی نظیر است.
اسیدهای چرب موجود در روغن زرد به بدن در سوزاندن چربی های دیگر کمک کرده و موجب کاهش وزن می شود.
این روغن سرشار از بوتریک اسید است. این اسید چرب به طور عادی در سیستم گوارش یک انسان سالم و در روده ها تولید می شود. باکتری های مفید روده فیبر را به اسید بوتریک تبدیل کرده و موجب پشتیبانی از دیواره های روده و همچنین تولید انرژی می شوند. با خوردن مقادیر کافی از روغن زرد بدن تان را در تولید این ماده کمک خواهید کرد. سیستم های گوارشی ناسالم اسید بوتریک تولید نمی کنند.

همچنین تحقیقات نشان داده که مقادیر کافی از اسید بوتریک از سلول های T کشنده پشتیبانی کرده و یک سیستم ایمنی قدرتمند را به بدن هدیه می کند.
روغن زرد کلسترول بد (LDL) را کاهش می دهد

روغن زرد یک روغن سالم است که باعث افزایش کلسترول خوب (HDL) و کاهش کلسترول بد خون می شود.

محققان با استفاده از بوتیریت در هر دو شکل مکمل خوراکی و تنقیه موفق شده اند که بیماری های التهابی روده مانند کولیت اولسراتیو و کرون را درمان کنند. همچنین روغن زرد موجب کاهش التهاب و همچنین بیماری های قلبی می شود.

در یک مطالعه نشان داده شد که مردانی که در روز 2 قاشق غذاخوری روغن زرد مصرف می کنند 23 درصد کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی هستند.

طرز تهیه روغن زرد
روغن زرد یکی از فرآورده‌های حیوانی است، که از شیر گاو یا گوسفند تهیه می‌شود به این ترتیب که پس از تهیه کره از ماستی که از شیر تازه بدست آمده , این کره را می‌جوشانند تا آب و دوغ موجود در کره به کلی از بین برود و تبخیر شود که ماحصل کار روغنی است خوش عطر و به رنگ زرد. مهم‌ترین نکته در تهیه روغن زرد استفاده از کره محلی مرغوب و تازه است.

مواد لازم :

کره محلی ۱.۵ کیلوگرم
آب نصف استکان
نمک نصف قاشق چایخوری
آرد سفید یک قاشق غذاخوری

دستور تهیه :

درون ظرفی سه الی چهار برابر بزرگ‌تر از مقدار مواد اولیه، کره را بریزید و روی حرارت ملایم شعله گاز قرار دهید (انتخاب ظرف بزرگ‌تر باعث جلوگیری از سر رفتن کف کره هنگام ذوب شدن می‌کند). نصف قاشق چایخوری نمک و نصف استکان آب به کره اضافه کنید و صبر کنید تا کره به کلی از حالت انجماد به حالت مایع درآید. دقایقی بعد کره آب شده و به دمایی مناسب جهت تبخیر دوغ ناچیز باقی مانده در کره و آب آن می‌رسد.

حالا کم کم مقدار یک قاشق غذاخوری آرد را درون مایع ریخته و به آرامی هم بزنید تا در آن حل شود و سعی کنید مداوم هم بزنید تا آرد گلوله گلوله نشود. آرد باعث می‌شود که دوغ موجود در کره جذب آن شده و ته‌نشین شود. بعد از این کار باید تا پایان کار مرتب محتویات ظرف را هم بزنید به دو دلیل : اول اینکه آرد بعد از چند لحظه ته‌نشین می‌شود و چون در تماس بیشتری با حرارت ظرف است، در نتیجه ظرف ته می‌گیرد و می‌سوزد. دوم اینکه بعد از حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه که روغن می‌جوشد، دمای آن به حدود ۹۰ الی ۱۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد که آب درون آن به سرعت شروع به تبخیر شدن می‌نماید و به اصطلاح ظرف سر می‌رود و روغن به صورت کف از ظرف خارج شده و می‌ریزد که در این حالت باید تندتر ظرف را هم زد و بزرگ بودن ظرف اینجا باعث جلوگیری از ریختن کف روغن به بیرون از ظرف می‌شود.

برای بهتر شدن عملکرد و کمتر شدن کف بهتر از مقداری روغن را با ملاقه یا هر وسیله دیگر که هم می‌زنید از ارتفاع بالاتری در حدود ۱۰ الی ۲۰ سانت بالاتر از سطح مایع درون ظرف بریزید تا کف‌ها بهتر بخوابد. به محض اینکه کف‌ها کاملا از بین رفت و ماده موجود به رنگ زرد شفاف درآمد، بلافاصله ظرف را از روی شعله بردارید و بگذارید به آرامی سرد شود. در صورتیکه کمی در این مرحله تعلل کنید احتمال سوختن روغن زیاد است. بعد از اینکه روغن سرد شد آن را از یه پارچه نازک رد کنید تا مواد ته‌نشین شده آن درون ظرف نریزد و روغن آن را درون یک ظرف شیشه‌ای بریزد و بگذارید تا کاملا سرد و جامد شود و در یک مکان خنک نه خیلی سرد همانند یخچال، نگهداری کنید.

نکات :

♦ روغن زرد را به اندازه مصرف کوتاه مدت خود آماده نمایید، چرا که نگهداری طولانی مدت آن باعث تغییر در طعم و بوی آن می‌گردد.

♦ کره مورد استفاده باید کره محلی گاوی باشد و اگر کره دوغی باشد، بهتر است.

♦ هنگام استفاده از این روغن به منظور تف دادن یا سرخ کردن می‌بایست شعله گاز کم و حرارت ملایم باشد.

♦ برای تهیه روغن زرد از کره گاوی محلی تنها بدون اضافه کردن آرد و آب هم می‌توان استفاده کرد. در این حالت تهیه روغن زرد نیاز به زمان و تبهر بیشتری دارد.

♦ باتوجه به اینکه معمولا کارهایی که امروزه افراد انجام می دهند و بخصوص مشاغل شهری از فعالیت بدنی زیادی برخوردار نیستند و افراد از تحرک کافی برخوردار نیستند لذا انرژی آزاد شده از غذاهای پر کالری نظیر روغن زرد بسیار زیاده بوده و مابقی چربی در بدن ذخیره شده و منجر به چاقی می شود به همین دلیل پیشنهاد می شود حتی الامکان از روغن زرد استفاده نکرده و جایگزین آن از کره آنهم کره گاوی محلی که از لبنیات فروشی ها تهیه می کنید استفاده نمایید و از کره های بسته بندی که حاوی مواد نگهدارنده و افزودنی ها است استفاده ننمایید و درصورت خوردن کره و روغن زرد حتی الامکان در طول روز ورزش و تحرک کافی داشته باشید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن