آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدانه هادرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیگیاهان

راز جوان ماندن خانم ها در مصرف سویا :

سویا و فواید بی نظیرش در استروژن سازی
محققان زیادی به این نتیجه رسیدند که سویا و مشتقاتش نوعی اکسیر جوانی برای خانم ها محسوب می شود. سویا استروژن ساز بسیار قوی است که میتواند برای خانم هایی که مشکل کمبود استروژن دارند, بسیار مفید باشد. این شما و این خواص کم نظیر سویا و مشتقاتش:

تمپه

تمپه از مشتقات سویاست که استروژن آن در طول فرآیند تولید از بین نرفته است. اگر دکتر به شما گفته است به اندازه کافی بدنتان استروژن تولید نمی کند, تمپه برایتان بسیار مفید است. تمپه می تواند به درمان علائم یائسگی کمک کند.

تمپه دارای منیزیم و آهن و دو مواد معدنی مهم است که گاهی اوقات به اندازه کافی در بدن وجود ندارد. این خصوصیات باعث می شود تمپه یک غذای ارزشمند باشد .

تمپه منبع خوبی از پروتئین است و به گیاه خواران توصیه می شود از آن بعنوان گوشت غذاهای گیاهی و استفاده کنند.

تمپه بسیار مشابه به توفوست و تنها در بافت , عطر و طعم با آن متفاوت است.

فواید مصرف سویا برای جوان ماندن خانم ها سویا و مضراتش اکسیر جوانی زنان توفو تمپه شیر سویا کمبود استروژن سویا و فواید بی نظیرش در استروژن سازی ایزوفلاون یائسگی
Tempeh تمپه یکی دیگر از مشتقات سویاست که طرفداران زیادی دارد

شیر سویا

البته شیر سویا نیز از سویا مشتق شده است و در نتیجه همان مزایای توفو، تمپه و سویا در رابطه با هورمون استروژن در آن وجود دارد. شیر سویا فرمی دارد که به راحتی می توان مصرفش کرد. شیر سویا یک راه حل عالی برای افزایش تعداد استروژن , به سرعت و به راحتی است.

 

شیر سویا می تواند به جلوگیری از برخی از نشانه های مرتبط با یائسگی زنان کمک کند.شیر سویا منبع خوبی از کلسیم است، درست مثل شیر گاو.

راهنمایی برای خوردن بیشتر: اگر عادت دارید صبح ها غلات و سریال با شیر نوش جان کنید, بهتر است شیر سویا را جایگزین شیر گاو کنید, همچنین می توانید از شیر سویا به جای شیر حیوانی در پخت و پز استفاده کنید.

فواید مصرف سویا برای جوان ماندن خانم ها سویا و مضراتش اکسیر جوانی زنان توفو تمپه شیر سویا کمبود استروژن سویا و فواید بی نظیرش در استروژن سازی ایزوفلاون یائسگی
شیر سویا را به جای شیر گاو می توان مصرف کرد

توفو

مصرف توفو به دلیل وجود ایزوفلاون در آن, یک راه بسیار خوب برای کمک به بدن در حفظ تعادل سطح استروژن است ، ایزوفلاون با گیرنده های استروژن در ارتباط است.

پروتئین و آهن بسیار بالایی در توفو وجو دارد. به همین دلیل جایگزین گوشت برای گیاهخواران است.با اضافه کردن توفو به رژیم غذایی , استروژن بیشتری خواهید داشت.

بسیاری از اوقات با جایگزین کردن این پروتئین گیاهی با گوشت حیوانی, شاهد کم شدن بسیار زیاده چربی و کلسترول بد بدنتان خواهید بود.

راهنمایی برای خوردن بیشتر توفو: عادت کنید حداقل چند بار در هفته از توفو به جای گوشت استفاده کنید.در مقایسه با گوشت مرغ و گاو، توفو به مراتب استروژن بیشتری برایتان فراهم می کند

فواید مصرف سویا برای جوان ماندن خانم ها سویا و مضراتش اکسیر جوانی زنان توفو تمپه شیر سویا کمبود استروژن سویا و فواید بی نظیرش در استروژن سازی ایزوفلاون یائسگی
tofu-توفو یکی از مشتقات سویاست

سویا

تعجبی ندارد که خود سویا هم در لیست ما باشد,چون همه ی موارد بالا (توفو، تمپه، و شیر سویا ) از سویا مشتق شده اند.

سویا به میزان چشم گیری فیبر و پروتئین دارد پس اگر در بدنتان این دو فاکتور را کم دارید,حتما از سویا استفاده کنید.

سویا ویتامین ها و مواد معدنی زیادی دارد. اگر عادت کنید که از سویا استفاده کنید در آزمایش خون بعدیتان میبینید سطح آهن ,منیزیم ,کلسیم و پتاسیم بدنتان چقدر بالا رفته است.

راهنمایی برای خوردن بیشترسویا : فرم خام سویا در دسترس است که از آن می توان به عنوان یک میان وعده یا تنقلات استفاده کرد.همچنین می شود سویا پخته شده را به سالاد و یا سوپ اضافه کردن. سویا عطر و طعم قوی ای از خود ندارد پس با اضافه کردن طعم هایی که دوستشان دارید میتوانید از خوردن آن لذت ببرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن