آخرین اخباردمنوش گیاهی

دمکرده ی گل آقطی :

آنفولانزا یک بیماری حاد تنفسی و به شدت واگیردار است اما بدون مصرف داروهای شیمیایی دارای درمان و پیشگیری است. دوره سرایت پذیری این بیماری از یک روز پیش از بروز علائم و تا هفت روز بعد از آغاز علائم بیماری است.

داروهای گیاهی برای درمان آنفولانزا:

شاید بتوان گفت که بهترین و مؤثرترین دارو برای درمان آنفولانزا، استراحت است. اما در کنار آن می توان از برخی گیاهان دارویی برای پیشگیری و درمان آنفولانزا استفاده کرد.

در زیر به چند نمونه از گیاهانی که می توانند برای این منظور به کار روند اشاره شده است:

دمکرده ی گل آقطی با از بین بردن علائم سرماخوردگی و آنفولانزا و مقابله با عفونت، یک نوشیدنی خوب و خنک کننده (از بین برنده ی تب) برای سرماخوردگی و آنفولانزا به حساب می آید. ترکیب گل اقطی با بومادران (Achillea millefolium) نتیجه ی خوبی به دست می دهد. دمکرده ی گل آقطی را به صورت داغ و شیرین شده با عسل بنوشید. میوه های رسیده ی آقطی حاوی سطوح بالایی از ویتامین C و مواد آنتی اکسیدان هستند.

شربت آقطی را می توانید برای درمان عفونت ها و تسریع بهبود بیماریها استفاده کنید. یکی از تحقیقات اخیر نشان داده است که عصاره آقطی می تواند مدت زمان لازم برای بهبودی بیماری را در بیماران مبتلا به آنفولانزا کوتاهتر کند.

میوه ی آقطی می تواند هم به منظور افزایش مقاومت بدن به عفونت و هم به منظور پیشگیری از سرماخوردگی، گلودرد و سرفه های عود کننده استفاده شود. عصاره آقطی در بعضی کشورها به صورت فرآوری شده موجود است و می توان آن را بدون دغدغه به کودکان داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن