آخرین اخباردمنوش گیاهی

دمنوش اسطوخودوس :

چای لاوندر، خواب‌آوری طبیعی

نوشیدن چای لاوندر پیش از خواب به افرادی که دچار اختلال خواب هستند و شب ها چندین بار از خواب بیدار می شوند، کمک می کند تا به مرور خوابی آرام و بی دغدغه را تجربه کنند.  برای تهیه این چای کافی است یک قاشق چای‌خوری برگ خشک شده این گیاه را درون یک فنجان آب جوش بریزید و سر فنجان را با کمک نعلبکی ببندید تا در عرض 10 دقیقه دم بکشد.

خواص دمنوش اسطوخودوس
مطالعات نشان داده که لاوندر سرعت فعالیت دستگاه عصبی را پایین می آورد در نتیجه آرامش را به ارمغان می آورد هم چنین در رفع اضطراب , بی خوابی و افسردگی نیز کمک خواهد کرد. عطر این گیاه نیز خاصیت آرامبخشی دارد به طوریکه با درست کردن دمنوش اسطوخودوس عطر آن فضا را پر خواهد کرد و باعث آرامش می شود.

گیاه دارویی لاوندر علاوه بر خاصیت آرامبخشی در درمان مشکلات گوارشی اعم از معده و سوء هاضمه نیز موثر است و گوارش را نیز آسان می کند روغن این گیاه نیز میزان درد ناشی از تزریق زیرجلدی را کم می کند هم چنین ماساژ روغن اسطوخودوس باعث آرامش عضلات صاف روده می شود و از ایجاد زخم معده پیشگیری می کند.

از دیگر خواص دمنوش اسطوخودوس می توان به رفع بی خوابی اشاره کرد با نوشیدن آن ۱ ساعت قبل از خواب می توانید به راحتی به خواب بروید.

نوشیدن چای یا جوشانده برگ های این گیاه باعث کاهش التهاب و تورم دستگاه تنفسی می شود همچنین باعث درمان سرفه نیز می‌شود.

نکات مصرف دمنوش اسطوخودوس
دمنوش اسطوخودوس بی خطر است و عوارض خاصی ندارد اما در صورت مصرف بیش از اندازه و یا مصرف همزمان با ذاروهای خواب آور , ضدافسردگی و آرامبخش ممکن است باعث بروز مشکل شود در صورتیکه با مصرف دمنوش این گیاه علایمی همچون لرزش یا گرفتگی گلو داشتید مصرف این نوشیدنی را قطع کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن