آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدمنوش گیاهیمیوه ها

درمان طبیعی سرماخوردگی در تابستان :

هنگامی که در فصل تابستان دچار بیماری سرماخوردگی می شوید، می توانید از مواد غذایی و میوه برای تقویت و بهبودی سریع تر استفاده کنید. تنوع میوه در فصل تابستان زیاد بوده و بسیاری از میوه ها برای کمک به درمان سرماخوردگی بسیار موثر هستند.

برخی از این میوه ها عبارتند از:

آجیل و دانه ها
آجیل و دانه ها به طور معمول حاوی مواد معدنی به نام سلنیوم هستند که برای بهبود سیستم ایمنی و مبارزه با بیماری آنفلوآنزا و ویروس های سرماخوردگی بسیار موثر هستند.

هویج
آب هویج برای درمان سرماخوردگی مفید است و مصرف آن در هنگام بیماری سرماخوردگی توصیه می شود. آب هویج حاوی آنتی اکسیدان بوده و در مبارزه با بیماری سرماخوردگی موثر بوده و مصرف آن تاثیری تقریبا جادویی بر سرفه و گلودرد دارد. سعی کنید دوبار در روز حدود دو لیوان آب هویج بخورید تا اثر سرفه مزمن از بین برود.

دمنوش برای سرماخوردگی در تابستان
هنگام سرماخوردگی در فصل تابستان می توانید از انواع دمنوش های موثر در درمان بیماری سرماخوردگی استفاده کنید.

برخی از این دمنوش ها عبارتند از:

دمنوش زنجبیل
مصرف دمنوش زنجبیل در درمان سرماخوردگی بسیار مفید است. زنجبیل، دارای خواص ضد التهابی و ضد ویروسی است که در کاهش التهاب گلو و بینی و تشدید این التهابات موثر است .

دمنوش دارچین
دارچین یکی از مواد طبیعی در درمان بیماری سرماخوردگی است. دارچین باعث بهبود گلودرد می شود. علاوه بر این، دمنوش دارچین از طریق مبارزه با رادیکال های آزاد، باعث تقویت سیستم ایمنی و بهبود سرماخوردگی می شود.

دمنوش چای سبز
چای سبز حاوی آنتی اکسیدان بوده و در درمان انواع بیماری ها از جمله سرماخوردگی مفید است. در هنگام سرماخوردگی روزی دو بار دمنوش چای سبز مصرف کنید.

پرتقال
پرتقال در آخر فصل تابستان در همه میوه فروشی ها دیده می شود. پرتقال حاوی ویتامین C بوده و مانند تمام میوه ها و مرکبات در بهبود بیماری ها بسیار موثر است. این ویتامین تقویت کننده سیستم ایمنی بوده و برای بدن حیاتی است. شاید به این موضوع توجه نکرده باشید، اما ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که سیستم ایمنی بدن شما را قوی کرده و باعث بهبود عملکرد آن می شود.

زغال اخته
زغال اخته را می توانید در فریزر نگه دارید چرا که زمانی که تابستان رو به پایان است، زغال اخته در میوه فروشی ها دیده می شود. زغال اخته، هم بسیار خوش طعم و مطبوع است و هم در درمان بیماری سرماخوردگی بسیار سودمند است. زغال اخته حاوی آنتی اکسیدان ها بوده و به طور طبیعی بدن را هنگام بیماری سرماخوردگی درتابستان ، ایمن نگه می دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن