آخرین اخباردرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیگیاهان

درمانی برای ریزش موی سکه‌ای با پیاز عنصل :

درمانی برای ریزش موی سکه‌ای

پیاز عنصل یکی دیگر از گیاهان دارویی است که باید مراقبت‌های زیادی هنگام مصرف آن داشته باشیم. این گیاه در صورتی که روی پوست مالیده شود موجب زخم شدن پوست می‌شود و حتی ممکن است موجب تاول زدن نیز شود. اما همین ویژگی عجیب و نه‌چندان جالب یکی از جالب‌ترین و درمانی‌ترین خواص‌های این ریشه گیاهی برای بهبود ریز‌ش‌های موی سکه‌ای است. افرادی که این نوع از ریزش های سکه‌ای مو را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که در این نوع از ریزش موهای سکه‌ای پوست سر به مرور سفت و سخت می‌شود و حالت چرم‌گونه پیدا می‌کند. درمانگران طب سنتی استفاده از پیاز عنصل در موضع ریزش مو را موجب ضعیف شدن و قرمز شدن پوست می دانند و معتقدند، استفاده از پیازعنصل در ناحیه ریزش، موجب رویش مجدد موها می‌شود و اما کاربردی ترین داروی تهیه شده از پیاز عنصل دارویی به نام «شربت صدری» است که از ترکیب سرکه، عسل و پیازعنصل به دست می‌آید. این دارو برای درمان تنگی نفس و از بین بردن رطوبت بیش از حد بدن بسیار مفید است.

فراموش نکنیم :
برای معالجه بهق از کوبیده پیاز عنصل در سرکه و مالیدن آن در حمام استفاده شده و بسیار مفید هم هست. بهق به نقطه‌ها و خال‌های سفید پدید آمده در بدن گفته می‌شود که شبیه پیسی است که اگر نوک سوزن به آن فرو شود خون خارج می گردد یا لکه های سیاه که اگر ماساژ داده شوند پوسته از آن جدا می شوند.
پیاز عنصل با ریشه هایش در سرکه برای معالجه ترکیدگی پوست دست در اثر سرما در زمستان نافع است.
در قدیم معروف بود که اگر پیاز عنصل را زیر درخت انگور بکارند موجب اصلاح میوه آن شده، و اگر زیر درخت به و انار بکارند، مانع از ریختن شکوفه ها و باروری بیشتر درخت می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن