آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیروغن هاگیاهان

خواص طبی هزار چشم :

معالجه اسم و برونشیت و سرما خوردگی

پانصد گرم گلهای خشک هزار چشم را در مخلوطی از یک لیتر روغن

زیتون و نیم لیتر شراب سفید بریزید و ظرف محتوی آن را توی ظرفی که دارای آب جوش بوده و روی آتش میجوشد (بن ماری) بگذارید و صبر کنید آنقدر بماند تا شراب سفید بخار شده و تمام شود. بعد ظرف را از روی آتش بردارید و بگذارید بماند تا سرد شود. سپس آن را صاف کنید و در شیشه های کوچکی که دارای دهانه تنگ میباشد بریزید و هر وقت احتیاج داشتید یکی از آنها را مصرف لمایید، زیرا باز کردن در آن خواص آن را ازبین میبرد و آن را خراب می کند.

برای معالجه زخمهای سوختگی

گاز پارچه ای را با آن خیس کنید و آن را روی زخم بگذارید و روی گاز هم پنبها بگذارید و ببندید.

معالجه زخم معده

کسانی که زخم معده دارند برای آرام کردن درد آن بعد از هر غذای خود باید یک فنجان دمکردهٔ گل خشک هزار چشم را بنوشند.

برای تهیه این دمکرده باید سی گرم گل خشک هزار چشم را در یک لیتر آب خیلی جوش دوازده دقیقه دم کنند، بعد آن را صاف کرده با عسل شیرین سازند و مصرف نمایند.

معالجه قولنج و ورم روده و اسهال

کسانی که دچار ورم روده هستند و یا گاه به گاه قولنج می کنند و یا دچار اسهال می شوند برای معالجه آن باید پانزده تاسی گرم گل خشک هزار چشم رادر یک لیتر آب خیلی جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنند و بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازند و هر روز سه فنجان از آن را بنوشند

معالجه اختلالات دستکاه هاضمه.

دمکرده گل هزار چشم به همان ترتیب و مقداری که در مورد معالجه آسم شرح دادیم دوای شفابخشی برای عارضهٔ بلعیدن هوا (آئروفاژی)، ترشی معده، ثقل و سنگینی معده و دل درد است

معالجه خراشیدگی پوست

روغن هزار چشم که طرز تهیه آن را در مورد معالجه زخم سوختگی ها شرح دادیم برای معالجه خراشیدگی پوست هم بسیار مؤثر و مفید است و خیلی زود زخم آن را التیام میبخشد.

توجه کنید

مصرف زیادتر از اندازه ای که در اینجا تعیین شده است اثر شومی برروی دستگاه عصبی دارد. بنابراین باید از این مقدار تجاوز نکرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن