آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیگیاهان

خاصیت فوق العاده و بی نظیر پیاز برای افراد سیگاری :

پیاز یکی از قدیمی ترین سبزیها در دنیا و ایران است که خاستگاه آن در ایران و افغانستان ذکر کرده اند. در ادامه با فواید و خواص دارویی پیاز آشنا شوید.

تاریخچه:
منشاء پیازها اصولاً از آسیا و خاورمیانه است که گسترش پیدا کرده اند. پیازها مورد تحسین مصریها قرار می گرفتند . آنها نه تنها بعنوان پول از آن استفاده می کردند بلکه بر سر قبر شاهان می گذاشتند و این به منزله هدیه ای برای مرده بشمار می رفت که این هدیه اهمیت روحی برای مرده در زمان زندگی پس از مرگ او داشت.
پیاز در طول زمان نه تنها در آشپزی بلکه خاصیتهای درمانی آن مورد توجه قرار گرفته است. در اوایل قرن ششم به عنوان دارو در هند استفاده می شد. هندیها در استفاده پیاز شهرت داشتند. در یونان باستان آن را با مخلفات اضافی مخلوط می کردند چون مردم آن را خیلی تند و تیز نمی دانستند، با این حال، بخاطر بوی بدآن ، پیاز در میان مردمان فقیر در سراسر دنیا که می توانستند به راحتی از این گیاه ارزان برای خوش طعم کردن غذاهایشان استفاده کنند شهرت یافت.
پیازها بعنوان یک گیاه بی قید و شرط در ترکیبات مواد غذایی بسیاری از کشورهای اروپایی در دوره قرون وسطی مورد استفاده قرار می گرفت و بعدها بعنوان یک صبحانه سالم و کلاسیک استفاده می شد.کریستف کلمب پیاز را به هند غربی آورد. پرورش آنها در سرتاسر نیمکره غربی گسترش یافت. امروزه چین، هند، ایالت متحده آمریکا، روسیه و اسپانیا از تولیدکنندگان برتر پیاز هستند.

مصرف پیاز در افراد سیگاری مفید است. شما بعد از سیگار کشیدن کمی عصبی می شوید ، شاید خودتان متوجه نشوید . شما می توانید برای باز گرداندن آرامش خود کمی پیاز بخورید ، و برای جلوگیری بوی آزار دهنده پیاز آدامس بجوید.

خاصیت پیاز در افراد سیگاری
پیاز جزو مواد غذایی است که میتوان هزار و یک خاصیت برای آن نام برد . پیاز حاوی آنتی اکسیدان بسیار قوی است که در درمان بسیاری که بیماری ها کاربرد دارد . پیاز افراد سیگاری را هم از خواص خود بی بهره نگذاشته است . خواص پیاز برای افراد سیگاری بسیار زیاد است و از ابتلا به انواع بیماری ها از جمله سرطان پیشگیری میکند.

سیگاری ها پیاز بخورید و از سرطان مثانه جلوگیری کنید
کشیدن تنباکو یکی از عوامل اصلی بروز سرطان مثانه در انسان است.
تصور می‌شود فلاونوئیدهایی نظیر کوئرستین در پیاز در اتصال و یا واکنش با مواد سمی دیواره مثانه را در برابر مواد سرطان‌زا محافظت می‌کنند.
بنابراین استفاده منظم پیاز از اقدامات موثر در پیشگیری از سرطان خصوصا در مورد افراد سیگاری است

خاصیت پیاز در افراد سیگاری و غیر سیگاری در درمان سرما خوردگی
از پیاز برای درمان سرماخوردگی و برونشیت استفاده می شود. درمانگران سنتی مصرف پیاز جوشانده را با مقدار کمی عسل هر ۴ ساعت یک بار، درمان مؤثری برای سرماخوردگی می دانستند و برای التهاب برونش نیز از فشردن پیاز بر روی سینه استفاده می کردند.
برای کاهش التهاب ناشی از نیش حشرات نیز از برش های تازه پیاز استفاده می شد.
ضمنا گیاه شناسان معتقدند که چای پیاز خاصیت آرام بخشی دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن