آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتی

جنکم کثیف :

مواد مخدر عجیب و غریب

«جنکم» ماده مخدری است که آن را تنفس می کنند و با تنفس آن حالت توهم به فرد دست می دهد. این ماده مخدر از فضولات انسانی تهیه می شود و گازی توهم زا است. اواسط دهه 1990 استفاده از این ماده مخدر بین کودکان خیابانی در زامبیا گزارش شد.کودکان لوساکا در زامبیا از جمله کودکانی هستندکه با وجود سن کم خود مجبور هستند برای امرار معاش دست به کارهای بسیار دشوار بزنند، آنها که تحمل کارهای سخت و سنگین را ندارند، چند سالی است برای فرار از افکار خودبه ماده مخدری دست ساز به نام جنکم پناه برده اند.

این ماده مخدر از فضولات حیوانات به دست می آید. آنها پس از کندن زمین، فضولات جمع آوری شده را درون بطری ریخته و چند روز در آفتاب قرار می دهند تا گاز آن بالا بیاید. این گاز جنکم نامیده می شود.

توهم این ماده مخدر بسیار بالاست به طوری که لوک مپانده نوجوان 16 ساله ای که از این مواد مصرف می کند در این باره می گوید: «من دائم در سر خود صداهایی احساس می کنم که به من می گویند چه کار کنم. همچنین مادرم را می بینم که مرده است.«

سال 2007 بعضی از شبکه های آمریکایی گزارش دادند که استفاده از این ماده مخدر در مدرسه های آمریکا بسیار رایج شده است. تاثیر تنفس این گاز مسموم تقریبا یک ساعت پایدار است که باعث توهمات شنوایی و بینایی و مشکلات دیگری در گوارش می شود.

به گفته یکی از مصرف کنندگان، تاثیر جنکم از ماری جوانان بسیار قوی تر است. بنابر تحقیقات «فومیتو ایچینوا» متخصص بیهوشی با کشیدن جنکم، اکسیژن بسیار کمی به بدن و مغز می رسد و این برای بدن بسیار خطرناک است و به بدن آسیب های جبران ناپذیری وارد می کند . مصرف کنندگان جنکم به غیر از توهم پس از مدتی مبتلا به بیماری های انگلی می شوند، علاوه بر این، این ماده اکسیژن بدن را کاهش داده و باعث ضعف، پوکی استخوان و گاه حتی باعث مرگ سلول های مغز می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن