آخرین اخبارخواص گیاهان دارویی

تشخیص و شناسایی قارچ سمی از قارچ خوراکی :

«قارچ نابود کننده فرشته‌ها» نام خود را از ساقه و کلاه سفیدخالص و جذابش گرفته است. این گونه نیز مثل قارچ کلاه مرگ از خانواده Amanita هستند. در اکثر این‌گونه‌ها رنگ سفیدشان کاملا ملموس است. از ویژگی‌های این قارچ و کلاه مرگ ساقه‌های سفید، درخشان و جذاب آنها است.

بشیر قلی‌زاده سرچشمه: کسانی که از قارچ به عنوان وعده غذایی استفاده می‌کنند با تنوع بسیار زیادی از انواع قارچ‌ها در طبیعت روبه رو می‌شوند. در امریکای شمالی هزاران گونه قارچ خوراکی وجود دارد. در بین این تعداد زیاد قارچ تقریبا اکثر آنها خوراکی هستند. این در حالی است که در تعداد گونه‌های سمی قارچ‌ها در طبیعت اختلاف نظر وجود دارد و برخی بر این باورند که ۲۵۰ گونه از قارچ‌های موجود در طبیعت بسیار خطرناک بوده و سلامتی شخص مصرف کننده را با خطر جدی مسمومیت روبرو می‌کنند. با توجه به اعداد بالا می‌توان نتیجه گرفت که درصد احتمال مسمویت افراد با قارچ سمی کم است اما نمی‌توان آن را نادیده گرفت. تولید کنندگان باتجربه قارچ‌های خوراکی می‌گویند: به هیچ وجه نباید درباره سمی و یا غیر سمی بودن قارچ ریسک کرد آقای cotter یکی از تولید کنندگان قارچ است، می‌گوید برای اینکه قارچ سمی تحویل خریداران ندهیم، روی قارچ‌های پرورشی خود آزمایش‌های گوناگونی انجام می‌دهیم تا از سمی نبودن آن‌ها کاملا مطمئن شویم. وی در کارولینای جنوبی این گونه قارچ‌ها را به خریداران ارائه داده است.

عواقب پیش بینی نشده در عدم شناسایی درست قارچ سمی و غیر سمی، می‌تواند بسیار مرگبار باشد. در پاره‌ای از مواقع اشخاصی که قارچ سمی مصرف می‌کنند، نیاز به پیوند کبد پیدا می‌کنند. این در حالی است که برخی با مصرف قارچ سمی جان خود را نیز از دست می‌دهند. به گفته انجمن آمریکایی مرکز کنترل سموم در اسکندریه، ویرجینیا؛ در سال ۲۰۱۱؛ ۶۴۲۹ مورد مسمومیت حاصل از مصرف قارچ‌های سمی شناسایی شد که در این بین ۲ نفر جان خود را از دست دادند.

تصویر شماره (۱)

Cotter در این باره گفت، یکی از دلایل مسمومیت افراد، پس از مصرف قارچ‌های سمی تشخیص غلط آنها است. برخی از مردم به خاطر شکل ظاهری قارچ‌های سمی که شبیه به قارچ‌های غیر سمی و خوراکی هستند، دچار اشتباه می‌شوند. به طور مثال قارچ(molybdites Chlorophyllum تصویر شماره ۱) یکی از سمی‌ترین قارچ‌ها است که در امریکا بیشترین آمار مسومیت ناشی از مصرف قارچ سمی را به خود اختصاص داده است. این قارچ شبیه قارچ چتری سفیدی است که در اکثر فروشگاه‌های مواد غذایی به مردم ارائه می‌شود. این قارچ به طور گسترده درون چمن‌ها پس از باران تابستان و پاییز رشد می‌کند.

Cotter می‌گوید: دو نوع قارچ بسیار محبوب نیز وجود دارند که مردم به اشتباه آن‌ها را سمی فرض می‌کنند. به خاطر این که شبیه به قارچ‌های سمی هستند، ریسک نمی‌کنند و آن‌ها را برداشت نمی‌کنند. این دو نوع قارچ با گونه‌های به نام Morchella که با نمونه سمی(Gyromitra، Helvella و Verpa) و گونه قارچ Cantharellus را با نمونه سمی (Omphalotus olearius) اشتباه گرفته می‌شود. وی می‌گوید: تشخیص قارچ خوراکی و غیر خوراکی بخاطر رعایت نکردن علائم ساده بین دو گونه شبیه به هم است. به طور مثال دو گونه متفاوت از قارچ‌های مورلز وجود دارد که یکی مورلز واقعی و خوراکی و اما دیگری قارچ مورلز سمی و دروغی است که بسیار شبیه به هم هستند. این دو گونه در بسیاری از مواقع با هم اشتباه گرفته می‌شوند. و شکل‌های به ظاهر متشابه این دوگونه قارچ، خیلی‌ها را به اشتباه می‌اندازد.

تصویر شماره (۲)

Cotter اشاره می‌کند که بخش خارجی و ظاهری مورلز سمی و خوراکی بسیار شبیه به هم است. این در حالی است که با کمی دقت می‌توان به تفاوت ظاهری این دو گونه متفاوت اما شبیه بهم را پی برد. درون مورلز سمی کامل پر است. این درحالی است که مورلز خوراکی ساختاری متقارن و تو خالی دارد. (قارچ مورلز واقعی در تصویر شمار ۲ به خوبی نشان داده شده است)

سود جویی و کلاهبرداری

مشکل اصلی درست موقعی ظهور می‌کند که اشخاصی به فکر قاچاق این قارچ هستند. برای آنها چندان فرقی نمی‌کند که مورلز سمی باشد و یا غیر سمی، فقط می‌خواهند به سود حاصل از فروش خود برسند. این گروه وقت خود را برای شناسایی مورلز سمی و غیر سمی صرف نمی‌کنند، همین امر باعث می‌شود که افرادی بدون آگاهی قبلی، قارچ‌های سمی را به عنوان قارچ‌های خوراکی خریداری کنند. توجه داشته باشید تا زمانی که از سمی و غیر سمی بودن قارچ‌ها مطمئن نشدید، نه آنها را خریداری کنید و نه در طبیعت برداشت کنید.

به اینترنت اعتماد نکنید

در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد با توجه به مطالبی که در اینترنت مشاهده کرده‌اند، قضاوت می‌کنند. این مورد می‌تواند درباره قارچ‌های سمی نیز صدق کند، چرا که دیده شده است بعضی نادانسته برخی قارچ‌های سمی را به عنوان قارچ‌های غیر سمی معرفی می‌کنند. Cotter می‌گوید: خریداران آنلاین از این که در موقع تحویل گرفتن خرید اینترنتی خود با قارچ‌های سمی روبرو می‌شوند، شکایت زیادی دارند. برای اینکه شما هم دچار اشتباه نشوید، برخی کتاب‌ها و حتی وجود افراد با تجربه در این کار می‌تواند به شما کمک کند تا قارچ سمی و غیر سمی را به خوبی تشخیص دهید. به یاد داشته باشید با چشیدن قارچ نمی‌توان به سمی و یا غیر سمی بودن آن پی برد، پس به هیچ عنوان قارچ‌هایی را که نمی‌شناسید، نچشید.

(تصویر شمار ۳)

مشکل جدید اشتباه مهاجران در کالیفرنیا است. آنان قارچ‌های سمی این مناطق را با قارچ‌های خوراکی کشور خود اشتباه می‌گیرند، البته این مشکل پدیده نسبتا جدیدی است. Cotter می‌گوید: مهاجران آسیایی، به خصوص مهاجران کشور اندونزی گاهی اوقات قارچ خوراکی کشور خود با نام Volvariella volvacea (تصویر شمار ۳) را با قارچ سمی و مرگبار (Amanita phalloides) که در همه جای جهان شناخته شده است، اشتباه می‌گیرند.

Cotter معتقد است که اگر مزرعه داران چند دستورالعمل ساده را به همراه آموزش‌های درباره قارچ‌های بومی دریافت کنند، می‌توانند در پیدا کردن قارچ‌های خوراکی غیر سمی نهایت لذت را ببرند. در ادامه شما را به چند روش آشنا می‌کنیم که با پیروی از آنها دیگر در پیدا کردن قارچ‌های خوراکی دچار مشکل نمی‌شوید.

۱. شما برای شروع کار می‌توانید به گروهی که به دنبال قارچ می‌روند، ملحق شوید. به طور معمول چنین گروه‌هایی اطلاعات کافی درباره قارچ‌های سمی و غیر سمی منطقه دارند.

۲. شما می‌توانید با خرید راهنمای قارچ‌های سمی و غیر سمی منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و به کمک این راهنما به اطلاعات جالبی درباره قارچ‌های خوراکی و غیر خوراکی دست یابید.

۳. در نگاه اول سعی کنید نوع و جنسیت قارچ را تشخیص دهید. شما می‌توانید با نگاه کردن به شکل ساقه، تاج قارچ، و حتی ساختار زیرن ساقه قارچ و ریشه به ماهیت واقعی آن پی ببرید. این در حالی است که درباره قارچ مورد نظر، اطلاعات کافی داشته باشید.

۴. وقتی می‌خواهید برای برداشت قارچ به جنگل و یا مراتع بروید، سعی کنید دو سبد و یا کیسه همراه خود داشته باشید. درون یک سبد قارچی را که مطمئن هستید خوراکی و غیر سمی است را قرار دهید و در سبد دیگر قارچ‌هایی را که نمی‌شناسید و گمان می‌کنید که سمی باشند. به یاد داشته باشید با لمس کردن قارچ‌های سمی کسی مسموم نمی‌شود.

۵. اگر در هنگام برداشت قارچ با خودتان حیوانی چون سگ را به همراه می‌برید، سعی کنید غذای آن را نیز با خود حمل کنید. دیده شده است که سگ‌ها به خاطر گرسنگی قارچ‌های سمی را مصرف می‌کنند و این کار باعث بیماری آنها می‌شود. به خاطر این که سگ‌ها، بیشتر از هر حیوان خانگی دیگر با انسان‌ها همسفر می‌شوند، درصد بالایی از مسمویت حاصل از مصرف قارچ های سمی و مرگبار را به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه شما را با چند قارچ سمی و غیر سمی آشنا می‌کنیم

قارچ قیفی (Chanterelle) :

قارچ قیفی به خاطر رنگ زرد طلایی و نارنجی درخشانی که دارد، در جنگل کاملا قابل تشخیص است. «این قارچ غیر سمی و خوراکی در نواحی شمال کشور ایران مخصوصا گیلان و مازندران به وفور یافت می‌شود» مردم بومی، با آن خورشت‌های بسیار خوشمزه تهیه می‌کنند. همچنین این قارچ را می‌توان به صورت کبابی نیز مصرف کرد. برخی از آشپزها به خاطر طعم این قارچ از آن به عنوان طعم دهنده غذا نیز استفاده می‌کنند. این قارچ بسته به مکانی که در آن رشد می‌کند، اندازه‌های متفاوتی دارد و بیشتر در مکان‌های سایه زیر درختان بزرگ رشد می‌کند که بطور معمول در اواخر تابستان و اوایل فصل پاییز پس از اولین باران خود را نمایان می‌کند. «این قارچ علاقه زیادی به رشد کردن زیر درختان بلوط که در گویش مردم گیلان به آن درخت ماضی می گویند، دارد»

زیستگاه این قارچ: این قارچ عمدتا در میان شاخ و برگ ریخته درختان و حتی در تنه درختان افتاده، زیر بوته و درختچه‌ها رشد می‌کند. این قارچ به طور گسترده زیر درختان کوهستانی که سایه وسیعی ایجاد می‌کنند، یافت می‌شود.

استفاده در آشپزخانه: این قارچ گوشتی یک تقاضای جادویی برای هر سرآشپزی است. شما می‌توانید آنها را در قطعات بزرگ مصرف کنید تا نهایت لذت را از این قارچ‌ها ببرید. این قارچ را می‌توان درون کره و یا روغن‌های خوراکی دیگر به همراه پیاز سرخ کرد. این قارچ به خاطر طعم خاصی که دارد؛ می‌تواند به سوپ نیز اضافه گردد. فرقی نمی‌کند درون سوپ‌تان گوشت مرغ باشد و یا گاو در هر صورت طعم بسیار جذابی به خود می‌گیرد.

قارچ کدو فانوسی :

قارچ کدو فانوسی یک قارچ کاملا معمولی اما سمی است. این قار چ در ایالات متحده و تا امتداد کوه‌های راکی رشد می‌کند. شما می‌توانید به خاطر زیبایی این قارچ آن را در اندازه‌های بزرگ در پایه درختان و یا تنه درختان نگهداری کنید. این قارچ دارای رنگ پرتغالی بوده و رنگ آن بسیار جذاب است.

علائم مسمومیت قارچ کدو فانوسی: علائم و نشانه‌های حاصل از مسمومیت این قارچ پس از ۳۰ دقیقه بعد از مصرف آن ظاهر می‌شود و بعد از ۲۴ ساعت علائم فرو کش می‌کنند.

علائم مسمومیت حاصل از مصرف قارچ کدو فانوسی عبارتند از: ترشح بیش از حد اشک چشم، تحریک بزاق و بینی، مشکل تنفسی، کاهش فشار خون، ضربان قلب نا منظم، تهوع، استفراغ، گرفتگی عضلات و اسهال از شایع‌ترین علائم پس از مصرف این قارچ است.

قارچ‌های مورلز/ خوراکی و سمی :

مورلز خوراکی: مورلز خورالکی یکی از لذیذترین و پرطرفدارترین قارچ‌های خوراکی در امریکا است. این قارچ در رنگ‌های کرم تا تقریبا سیاه یافت می‌شوند و ساختار لانه زنبوری آنها باعث شده است که نسبت به دیگر قارچ‌ها کاملا متمایز باشند.

در کجا رشد می‌کنند: قارچ مورلز در همه جای ایالات متحده رشد می‌کند، به جز فلوریدا که خیلی گرم است و همچنین این قارچ در هوای سرد آریزونا نیز توان رشد ندارد.

محل سکونت: این قارچ در تمام نواحی مرطوب جنگل و مراتع توان رشد دارد. این قارچ توان رشد کردن زیر درختان؛ افرا، راش، سیب و دیگر درختان جنگل و باغ‌ها را دارد. یک هشدار جدی درباره قارچ‌های مورلز را باید جدی گرفت؛ این قارچ اگر در باغ رشد کند توانایی جذب بالایی از سموم و آفت کش‌ها را دارد و این سم در دراز مدت می‌تواند در بافت قارچ باقی بماند.

استفاده در آشپزخانه: قارچ مورلز طعم بسیار منحصر به فردی و نادری دارد که توسط بیشتر آشپزان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ تیره‌تر این قارچ طعم قوی‌تری دارد. روش طبخ آن نیز بسیار آسان است. شما می‌توانید با مقدار کمی نمک فلفل و روغن آن را آماده خوردن کنید. توجه داشته باشید قبل از مصرف این قارچ آن را خوب بشویید، در پاره‌ای از مواقع ساختار لانه زنبوری آن بخوبی تمیز نمی‌شود.

مورلز سمی و غیر خوراکی(مورلز دروغی) :

تقریبا ۱۲ گونه مورلز سمی و غیر خوراکی در ایالات متحده وجود دارد. این قارچ در بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز در جنگل‌ها یافت می‌شود.

علائم حاصل از مصرف مورلز سمی: این قارچ برای کبد بسیار مضر است. شروع درد حاصل از مصرف این قارچ درست ۶ الی ۴۸ ساعت پس از مصرف آن رخ می‌دهد. تهوع، استفراغ، درد شکمی، اسهال، سرگیجه، سردرد، گرفتگی عضلانی، نفخ و خستگی از جمله علائم مسمومیت حاصل از مورلز سمی است.

 

 

قارچ کلاه مرگ( Amanita phalloides ):

این قارچ بسیار سمی (Amanita phalloides) برای بیشترین میزان مسمومیت حاصل از مصرف قارچ در جهان است.

قارچ کلاه مرگ یکی از انواع قارچهایی است که بطور وسیع در نیمکره شمالی رشد می کند . در بسیاری از مراجع قارچ شناسی از آمانیتا به عنوان قارچ سمی یاد می شود و مصرف آن به دلایل تغییرات ناخوشایندش رایج نمی باشد. این قارچ ظاهر بسیار زیبایی داشته ، کلاهک آن در ابتدا کروی و محدب می باشد که در نهایت گسترده می شود. این قارچ دارای ساقه بلند و نسبتا محکمی است و رنگ آن با توجه به اقلیم های مختلف متفاوت است و معمولا به رنگ قرمز، لیمویی ، نارنجی دیده می شود که سطح آن برجستگی هایی سفید رنگ وجود داشته که گاه بر اثر باران از بین می روند .

آمانیتا موسکاریا دارای تاریخچه نسبتا طولانی مصرف توسط شمن های ناحیه سیبری است ، دست نوشته های یک زندانی لهستانی در سال 1658 در مورد مردمان سیبری این چنین است که می گوید آنها قارچهایی از خانواده “Fly-agaric” مصرف می کردند و مستی آنها چندین برابر مستی ودکا بود. این قارچ در ردیف اول قارچ های روانگردان جای دارد.

توضیحات: قارچ کلاه مرگ گستردگی برابر با ۱۵ سانتی متر دارد که معمولا روی ساقه خود چسبیده است. این قارچ در رنگ‌های زرد، قهوه‌ای، سفید و حتی سبز یافت می‌شود. این قارچ همچنین می‌تواند تا ۱۳ سانتی متر رشد کند. در برخی موارد کلاه این قارچ به رنگ سفید نیز دیده می‌شود.

محل زندگی: زیر درخت کاج، بلوط، و سایر درختان جنگل یافت می‌شود.

علائم حاصل از مصرف قارچ کلاه مرگ و یا کپسول مرگ: علائم مسمومیت حاصل از مصرف این قارچ فورا نمایان می‌شود و شخص مصرف کننده دچار استفراغ، اسهال و گرفتگی عضلات می‌شود. پس از چند روز این علائم از بین می‌رود و فرد فکر می‌کند که بهبود یافته است اما در طول این مدت اندام‌های داخلی به شدت آسیب می‌بینند که در پاره‌ای از اوقات غیر قابل جبران می‌شوند. احتمال مرگ در افرادی که با این قارچ مسموم شده‌اند ۶ الی ۱۸ روز پس از مصرف آن است.

قارچ نابود کننده فرشته‌ها (Destroying Angel ) :

این قارچ نام خود را از ساقه و کلاه سفیدخالص و جذابش گرفته است. این گونه نیز مثل قارچ کلاه مرگ از خانواده Amanita هستند. در اکثر این‌گونه‌ها رنگ سفیدشان کاملا ملموس است. از ویژگی‌های این قارچ و کلاه مرگ ساقه‌های سفید، درخشان و جذاب آنها است.

شرح: کلاه سفيد، ساقه و خزه جذاب آن در فصل تابستان و پاییز دیده می‌شود.

محل زندگی قارچ نابود کننده فرشته: تمام گونه‌های Amanita زندگی در کنار ریشه درختان را ترجیح می‌دهند. آنها در نزدیکی جنگل در کنار درختان و نیز در مراتع و چمن‌زارهای نزدیگ جنگل رشد می‌کنند.

علائم حاصل از مسمومیت مصرف این قارچ: اسهال، حالت تهوع و درد شکمی که معمولا به مدت ۵ تا ۱۲ساعت پس از مصرف آن اتفاق می‌افتد. همانطور که با مصرف قارچ کلاه مرگ مصرف کننده پس از چند روز احساس می‌کند که نیاز به رفتن پیش پزشک نیست، یک الی ۲ روز پس از فروکش کردن علائم نشانه‌های بالا دوباره بروز می‌کند. این در حالی است که شاید برای درمان دیگر دیر شده باشد، زیرا فرد دچار نارسایی کبد و کلیه می‌شود و احتمال زیاد این درد به مرگ می‌انجامد. در این شرایط اگر حتی شخص زنده بماند، باید پیوند کبد انجام دهد تا بتواند به ادامه حیات امیدوار باشد.

 

سه قارچ خوراکی خوشمزه

 

قارچ یال شیر (mushroomLion ):

این قارچ همچنین به عنوان دندان ریشو، جوجه تیغی و یا قارچ POM POM شناخته شده است. این قارچ که شباهت زیادی به جوجه تیغی‌های گوش کوچک جنگلی دارد، در تنه درختان جنگلی یافت می‌شود. زمان رشد و نموشان در اواخر تابستان و پاییز است. این قارچ برخلاف قارچ‌های دیگر دارای ساختار متفاوتی است. طعم این قارچ کاملا متفاوت بوده و مزه‌ای شبیه به غذا‌های دریایی دارد.

چگونه می توان آن را تشخیص داد: درختان راش میزبانان بی چون و چرایی این گونه قارچ هستند. این قارچ می‌تواند پشت سر هم مثل شاخه درختان تا ارتفاع ۱۲ متری درخت رشد کنند.

 

قارچ مرغ جنگل(Maitake mushrooms)

قارچ مرغ جنگل که به نام‌های قارچ سر قوچ و یا گوسفند معروف است. این قارچ در پای درختان بلوط رشد می‌کند. این قارچ توانایی رشد چشم گیری دارد. این قارچ که مدام در حال جوانه زدن است، قسمت‌های قدیمی آن خشک می‌شوند و از قسمت خشک شده این قارچ می‌توان پودری تهیه کرد و به عنوان افزودنی در سوپ و سس از آن استفاده کرد. این پودر برای پخت و پز نیز استفاده می‌شود.

چگونه می توان آن را تشخیص داد: Maitakes دارای زبان‌های کوچک درهم است که می‌توانند با هم یک مجموعه بوته‌ای شکل را ایجاد کنند.

قارچ صدفی (Oyster mushrooms)

قارچ صدفی که عمدتا خوراکی است در تمام فصول سال می‌توان یافت. این قارچ بیشتر در آب و هوای سردتر یافت می‌شود. در موقع شستشوی آن کاملا دقت کنید تا حشراتی که ممکن است لابلای پره‌های آن هستند، خارج شوند. ساقه این قارچ‌ها را نیز خوب پاک کنید.

چگونه می توان آنها را تشخیص داد: این قارچ در پوشش گیاهی انبوه یافت می‌شوند. شما می‌توانید آنها را زیر درختان بلوط و افرا بیابید، به ویژه پس از اولین بارش صبحگاهی. این قارچ در رنگ‌های کلاه سفید و خاکستری یافت می‌شود. در پاره‌ای از مواقع در رنگ قهوه‌ای نیز مشاهده شده است. گونه‌های پرورش داده شده این قارچ در فروشگاه‌ها می‌تواند به رنگ‌های کلاه آبی، زرد و یا صورتی وجود داشته باشند.

 

قارچ دُنبَلان (Tuber gibbosum)

قارچ دُنبَلان نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است. این قارچ در گونه های مختلف به رنگهای قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه است ولی لذیذترین نوع آن دارای پوستهٔ سیاه رنگ است.

قارچ های دنبلان معمولاً دسته دسته در عمق 30 سانتیمتری در خاک و نزدیک به ریشه های گیاهان و درختها می رویند. کاشت آنها نتیجه مفید نداده است، ولی به حالت طبیعی در بسیاری از زمین های معتدل دیده می شوند و آن ها را به وسیله سگ یا خوک پیدا می کنند.

دو نوع سیاه و سفید این قارچ گران قیمت ترین قارچ های دنبلان زیرزمینی هستند. بیش ترین میزان مصرف قارچ دنبلان در رستوران ها، صنایع غذایی، تهیهٔ انواع سس ها و روغن های معطر و نیز داروسازی است.

قارچ دنبلان به صورت همزیستی با ریشه های درختان جنگلی به وجود می آید و در سطح تجاری در آزمایشگاه ها اقدام به تولید نهال آلوده به میسلیوم های قارچ دنبلان می کنند و بعد کشت درختان را در زمین انجا م می دهند.

اندازه قارچ دنبلان از یک فندق تا اندازه یک پرتقال می باشد و شکلی شبیه سیب زمینی دارد. کشت وکار این قارچ ها در زمین هایی ک بکر می باشد هم موجب در آمدزایی افراد بومی می شود و هم طبیعت دچار دستخوردگی نمی شود.

قارچ دنبلان کوهی سفید در دسامبر سال 2009 به قیمت هر کیلو حداقل 10200 دلار امریکا بفروش رفته است

در ایران

گونه ای از نادرترین قارچ های دنبلان کوهی جهان در برخی از مراتع شهرستان طارم استان زنجان شناسایی و در دانشگاه زنجان بررسی شده است. قارچ دنبلان کوهی با گیاهان مرتعی همزیستی دارد و در سال های پر باران و فصل پاییز و نیز از اول اسفند تا نیمه اول فروردین در مراتع شهرستان طارم رشد می کند. بیش از 15 نوع پروتئین در این قارچ ها شناسایی شده است.

خواص گران قیمت دنبلان کوهی!طبقه بندی علمی

فرمانرو: قارچ ها
شاخه: قارچ های کیسه ای
زیرشاخه: قارچ های فنجانی
رده: پزیزومیست
راسته: پزیزالس
خانواده: دنبلانان

با توجه به آغاز بارندگی های بهاره و مساعد شدن شرایط رشد دنبلان ها، جمع آوری، خریدوفروش و مصرف این قارچ ها در رویشگاه های این قارچ در کشور از رونق خاصی برخوردار شده است.

بخشی از خواص دارویی و پزشکی قارچ دنبلان بر اساس مستندات علمی و تحقیقات آزمایشگاهی و برخی دیگر در میان مردم مناطق مختلف و بر اساس تجربیات شخصی و در طول سال های متمادی به اثبات رسیده است. در طی نمونه برداری از قارچ های دنبلان در طی سال های گذشته، با مطرح کردن سوالاتی از مردم مناطق مختلف کشور، در مورد خواص این قارچ، مردم از آن به عنوان یک غذای نیروبخش و مقوی یاد کرده و تغذیه از آن در فصل بهار را برای جلوگیری از انواع بیماری ها در طول سال مؤثر میدانند.

در میان مردم آذربایجان غربی اعتقاد بر اینست که قارچ تأثیر چشمگیری در کاهش قندخون در میان مبتلایان به دیابت دارد. در شهر های مرکزی و جنوبی کشور نیز از قارچ به عنوان غذایی مقوی و دارویی در درمان بیماری های چشمی یاد می شود.

برخی از افراد محلی در استان فارس نیز مصرف قارچ را در درمان عوارض پیری مؤثر دانسته و آن را به عنوان عامل جوانی می شناسند.

بر اساس تحقیقات علمی انجام شده تاکنون تأثیرات آنتی بیوتیکی قارچ در برابر میکروب ها و عوامل بیماریزا، تأثیر آنتی اکسیدانی در برابر انواع عوامل سرطانزا و محافظت از کبد در برابر بیماری های کبدی به اثبات رسیده است.

قارچ دنبلان از نظر تغذیه‎ای دارای بیش از 15 نوع پروتئین و ویتامین‎های زیادی است. در قارچ دنبلان هیچ نوع دستکاری ژنتیکی توسط انسان انجام نشده و کود شیمیایی در آن نیز به هیچ‎وجه بکار گرفته نشده است.

دنبل جزء گران ترین و لذیذترین قارچ‎های خوراکی و دارویی جهان است.

قیمت این نوع قارچ در ایران متغیر بوده و در خارج از کشور نیز خریداران بسیار خوبی دارند؛ در کشورهای فرانسه، ایتالیا و انگلیس هر کیلو 100 تا 200 دلار به فروش می‎رسد.

بیشترین مصرف دنبل علاوه بر استفاده خوراکی در تهیه روغن‎های معطر و نیز داروسازی است.

قارچ همچنین مانع سرماخوردگی شود. قارچ شامل مقدار زیادی ارگوتیونین هم هست.

ارگوتیونین یک آنتی اکسیدان قوی است که برخلاف آنتی‌اکسیدان‌های دیگر در فرایند پخت و پز ازبین نمی‌رود، بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت قارچ را بجوشانید و در سوپ بریزید بدون اینکه نگران از بین رفتن آنتی‌اکسیدان آن شوید.

بررسی ها نشان می دهند مصرف قارچ پخته و داغ می تواند عفونت های بدن را از بین ببرد و مصرف روزانه دو عدد قارچ پخته شده و داغ می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و یبوست و نفخ معده را نیز درمان کند.

 قارچ دکمه ای(Agaricus bisporus)

براساس وزارت کشاورزی امریکا، قارچ دکمه ای پرمصرف ترین قارچ در ایالات متحده بوده، به طوریکه شامل ۹۰ درصد از قارچ دریافتی است. این نوع قارچ در تمام سال در دسترس می باشد و می توان از قارچ دکمه ای در سوپ ها، سالادها و خوراک ها استفاده کرد. قارچ دکمه ای دارای فواید سلامتی بسیاری بوده و اضافه کردن آن به رژیم غذایی مفید است.

سلامت قلب
بیماری قلبی یکی از علل مرگ و میر در جهان است. عامل اصلی خطر بیماری قلبی آتروژنز می باشد. آتروژنز تشکیل آتروماها (تجمع پلاک های حاوی چربی بر روی لایه درونی دیواره عروق) روی دیواره شریان ها در آترواسکلروز (تصلب شرائین)) است. براساس نتایج مطالعه دانشگاه ایالتی آریزونا پیرامون اثربخشی قارچ سفید بر سلول های اندوتلیال انسانی که در مجله تغذیه در ایالات متحده به چاپ رسید، قارچ دکمه ای باعث کاهش التهاب در سلول های شریانی و جلوگیری ازچسبیدن سلول های سفید خون به دیواره شریانی می شود. بنابراین مصرف قارچ دکمه ای ممکن است از خطر ابتلا به بیماری قلبی جلوگیری کند.

سیستم ایمنی
سلول های کشنده ی طبیعی در بدن نسبت به مهاجمان خارجی از جمله ویروس ها و سلول های سرطانی پاسخ سریعی دارند و اولین خط دفاعی در از بین بردن این سلول ها محسوب می شوند. به طوریکه این پاسخ سریع برای سیستم ایمنی حیاتی است و به بدن برای مقابله با بیماری ها کمک می کند. براساس گزارش مجله تغذیه در ایالات متحده، مصرف قارچ دکمه ای با افزایش فعالیت سلول های کشنده ی طبیعی می تواند در کمک به بهبود توان سیستم ایمنی موثر باشد. همچنین محتوای پلی ساکارید قارچ دکمه ای مسئول تقویت توان سیستم ایمنی است.

ضدسرطان
قارچ دکمه ای از بدن در برابر سلول های سرطانی مختلف محافظت می کند. براساس گروه بیماری شناسی گیاهی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، قارچ دکمه ای در درمان سرطان سینه، روده بزرگ و پروستات موثر است. طبق مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات سرطان در ایالات متحده، مصرف روزانه نصف فنجان قارچ دکمه ای می تواند در توقف رشد تومورهای سرطان سینه مفید باشد. همچنین مصرف روزانه کمتر از نصف فنجان قارچ دکمه ای در بانوان سالم نیز می تواند خطر ابتلا به پیشرفت سرطان سینه را کاهش دهد.

موادمغذی
قارچ دکمه ای با دریافت روزانه توصیه شده ی چندین ویتامین و موادمعدنی در ارتباط است. براساس گزارش وزارت کشاورزی امریکا، قارچ دکمه ای حاوی میزان بالایی مس بوده که در تولید سلول های قرمز خون و حفظ سلامت قلب موثر است. قارچ دکمه ای همچنین موادمغذی دیگری از جمله ویتامین C، ویتامین D، ویتامین B، سلنیوم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی را برای بدن فراهم می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن