آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتی

بهداشت خانم ها بعد از رابطه جنسی :

 

برای حفظ سلامت جنسی و جلوگیری از بروز عفونت های درستگاه تناسلی زنان بایستی بعد از نزدیکی حتما توصیه ی مهم پزشکان را انجام دهند.

خانمها بعد از نزدیکی حتما دستشویی بروند.خانم ها باید بدانند که یکی از کارهای مهم بعد از نزدیکی ادرار کردن است منظور ما این نیست که بلافاصله بعد از نزدیکی از رختخواب بلند شوند بلکه برای پیشگیری از عفونت و مشکلات مقاربتی این توصیه مهم ترین اصل برای رعایت بهداشت روابط زناشویی است پس نباید نادیده گرفته شود.بعد از نزديكي عفونت های ادراری در خانم ها به خصوص در آن دسته که فعالیت زناشویی بیشتری دارند رایج است ،

اهمیت ادرار کردن زنان بعد از نزدیکی

عفونت زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها از طریق مجرای ادرار و مثانه وارد بدن شوند به همین دلیل ادرار کردن قبل و بعد از نزدیکی شانس عفونت را کاهش می دهد. اگر احساس می کنید ادرار دارید حتما انجام دهید نه تنها بعد از نزدیکی بلکه هروقت احساس کنید ادرار دارید و اگر ادرار را خارج نکنید برگشت آن به مثانه موجب عفونت میشود.

بعضی خانمها نسبت به خانم های دیگر بیشتر در معرض عفونت هستند بعضی ها هستند که بیشتر از دیگران در معرض خطر عفونت ها و بیماری ها هستند اگر در شش ماه پیش عفونت ادراری دارید جزء آن دسته هستید.

اگر بعد از نزدیکی ادرار نمی کنید و احساس خوبی هم دارید اگر با ادرار نکردن بعد از نزدیکی مشکلی ندارید نشان می دهد که بهداشت را رعایت کرده اید و منظم ادرار کرده اید.

مجرای ادرار خانم ها کوتاه است خانم ها در مقایسه با آقایان مجرای ادرار کوتاه تری دارند به همین دلیل عفونت زودتر وارد مثانه شان می شود.

انزال خانمها بعد از نزدیکی عفونت و میکروب هادر مقعد و آلت تناسلی قرار می گیرند که امکان دارد به داخل سرایت کند و خطر ابتلا به عفونت در مثانه را بالا میبرد پس تنها راه دور کردن این بیماری با ادرار کردن بعد از نزدیکی است.

مقعد به واژینال نزدیک است بنابراین چون واژینال و مقعد به هم نزدیک هستند باکتری ها هم به راحتی به داخل سرایت می کنند پس ادرار بعد از نزدیکی اجباری است.

شستشو واژن با آب ختمی:

ختمی از میکروب کش های طبیعی و قوی است؛ در گذشته ها با این گیاه ارزشمند زخم ها را ضد عفونی می کردند. برای رهایی از عفونت ها هر از چندی، با جوشانده گل ختمی خود را شستشو دهید.

جوشانده تخم گشنیز:

تخم گشنیز، سماق و مریم گلی به عنوان شست و شو دهنده در برطرف شدن عفونت ها بسیار موثر است.

شستشو با گلاب:

می توان با مقداری پنبه بهداشتی آغشته به گلاب، واژن را تمیز کرد تا بوی بد ان از بین رفته، رنگ پوست روشن شود، این عمل مانع تکثیر باکتری ها شده، در نتیجه عفونتی ایجاد نمی شود؛ همچنین برای بهبود قسمت هایی از بدن که عرق سوز شده، می توان از گلاب استفاده کرد.

حنا بستن و ماساژ دادن با کتیرا:

این روش درمانی به بهداشت آلت تناسلی بسیار کمک می کند. برای این کار می توانید مقداری حنا را با همان مقدار کتیرای نرم شده مخلوط کرده به مدت 20 دقیقه به شیوه نوره گذاشتن در حمام بر ناحیه تناسلی قرار دهید.

حمام واژینال:

مخلوطی از پودینه، مرزنجوش و بادرنجبویه را جوشانده صاف کنید و در یک لگن اب گرم ریخته، به مدت 20 تا 30 دقیقه در ان بنشینید؛ سپس خود را خشک کنید.
مقدار مریم گلی (کلپوره) را در اب جوش ریخته، پس از یک ساعت صاف کنید و در یک لگن اب گرم ریخته، 20 دقیقه در ان بنشینید برای تاثیر بیشتر روزی 2 تا 3 بار این درمان را تکرار کنید.

دودهای سودمند:

اسفند را با تخم شوید و پشکل الاغ (عنبر نصارا) مخلوط کرده، دو روز قبل از عادت ماهیانه و دو روز پس از ان یا در زمان بروز عفونت ها ، در ظرفی پشکل را اتش زده، به طوری که دود کند، سپس مقداری اسفند و تخم شوید به ان افزوده در حالی که دامنی گشاد پوشیده اید واژن را به مدت 20 دقیقه در مسیر دود قرار دهید. شایان ذکر است در مراحل اولیه این درمان، ترشحات بیشتر می شود، بهتر است نگران نباشید؛ زیرا این زیادی ترشحات به معنای سیلان، نزول و دفع ترشحات است و با ادامه دادن این روش شفایابی، ترشحات کاملا برطرف می شود.این درمان در برطرف کردن ترشحات بسیار سودمند است و گزارش های زیادی بر رضایت بخش بودن ان حکایت دارد.

نمک داغ:

طبق نظر حکیم ابوعلی سینا در کتاب قانون از جمله خواص نمک، زایندگی و خشکانندگی است. طب سنتی و تجربه مردم نیز همین اثر را برای نمک قایل است. ابوعلی سینا می نویسد: نمک بسیار خشکاننده و گدازنده است و مانع از گندیدگی است و خلط غلیظ را سر حال ارد. گذشتگان ما نیز برای سیلان عفونت های تناسلی زنان از نمک استفاده می کردند و از خواص درمانی ان بهره مند می شدند.
شما نیز می توانید تقریبا دو تا سه کیلو نمک معمولی را در یک ظرف مسی، اندکی تفت داده تا کلا گرم شود؛ سپس ان را داخل یک کیسه نخی ریخته، روی ان بنشینید و یا ان را در زیر شکم قرار دهید تا از خواص ان در ریزش و سیلان عفونت ها و پاکسازی رحم بهره مند شوید. شایان ذکر است در اثر گرما عفونت ها و ترشحات از بالا به سمت پایین جریان پیدا کرده، دفع می شود. برای درمان بهتر است 2 یا 3 بار در روز (به مدت یک هفته) این روش درمانی را تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

استقاده از سشوار:

از دیگر شیوه های موثر برای ضد عفونی کردن ناحیه تناسلی و کم کردن و دفع ترشحات داخلی، سشوار کشیدن است. با بروز ترشحات می توانید دو بار در روز میان پاها را سشوار گرم بگیرید (در موارد ضروری و اورژانسی از این شیوه گرمایش استفاده کنید؛ چون استفاده از اجر داغ بهتر است.)

منبع :

نمناک

شیرین بانو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن