آخرین اخبارخواص گیاهان داروییدرمان با گیاهان دارویی و طب سنتیرژیم کاهش وزنگیاهان

استویا , بهترین شیرین کننده کم کالری :

استویا (stevia) یک گیاه بومی آمریکای جنوبی است که امروزه در کشورهای مختلف اروپایی کشت و مصرف می‌شود. خوشبختانه کشت این گیاه چند سالی است که در زمین‌های شهرهای شمالی ایران نیز شروع شده است.

استویا یک گیاه با قدرت شیرین کنندگی بسیار قوی می‌باشد که می‌تواند یک جایگزین مناسب برای قندهای تصفیه شده باشد. این گیاه همیار لاغری است، فشار خون را کاهش می‌دهد، با دیابت و قند خون بالا مقابله می‌کند.

بازار پر از جایگزین های شیرین کننده کم کالری است که اکثر آنها ساخت بشر و مصنوعی هستند. با این حال چند شیرین کننده طبیعی نیز در بازار وجود دارد. استویا، یک نوع گیاه است که طعم شیرین دارد و کاملا طبیعی است که آن را به یک گزینه مناسب برای جایگزین قند تبدیل می کند. به علاوه، این شیرین کننده صفر کالری با تعداد زیادی مزایای سلامتی بالقوه نیز مرتبط دانسته شده است.

بدون عوارض جانبی :

برگ‌های گیاه استویا حاوی موادی به نام استویوزید و ربودیوزید A می‌باشد. این ترکیبات شیرین کننده‌های طبیعی هستند.استویا یکی از تنها اشکال طبیعی جایگزین قند موجود در بازار است. از آنجا که کاملا طبیعی است، باعث همان عوارض جانبی دیده شده در برخی شیرین کننده های مصنوعی مانند سردرد، سرگیجه و سایر شرایط جدی تر نمی شود. مطالعات متعدد انجام شده، هیچ ارتباطی بین استویا و هرگونه عوارض سوء بر روی سلامتی نشان نمی دهند.

به ترشح انسولین کمک می کند :
دیابت نوع 2 که با قند خون بالا و مقاومت به انسولین مشخص می شود، به عنوان یکی از مشکلات سلامتی پیشرو در دنیای امروز، به سرعت افزایش یافته است. استویا با بهبود نتایج دیابتی ها در چندین مطالعه تحقیقاتی مرتبط دانسته شده است. در یک مطالعه، بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 که استویوساید مصرف می کردند. یک ترکیب شیرین جدا شده از استویا، یک کاهش 18% در قند خون مشاهده کردندسایر مطالعات نشان داده اند که همین ترکیب ممکن است تولید انسولین را نیز افزایش دهد و به علاوه، سلول ها را نسبت به اثرات آن حساس تر نماید.

به کنترل وزن کمک می کند :
استویا حدود 40 برابر شیرین تراز شکر معمولی است، این بدان معناست که شما برای دستیابی به همان مقدار شیرینی می توانید مقدار بسیار کمتری از آن را مصرف کنید. از آنجا که مقدار بسیار کمی از آن باید مورد استفاده قرار گیرد، استویا به عنوان یک شیرین کننده صفر کالری در نظر گرفته می شود که آن را به یک جایگزین عالی برای شیرینی ها، چای، قهوه و سایر غذاها و نوشیدنی ها تبدیل می کند. افرادی که از استویا در رژیم های غذایی شان استفاده کرده اند، ادعا می کنند که آن در مهار اشتها و ولع خوردن برخی مواد غذایی پرکالری، موثر بوده است. تحقیقات اولیه نشان داده اند که استویا ممکن است با مداخله در کار هیپوتالاموس، باعث مهار احساس گرسنگی شود. با این حال برای تایید این نظریه ها به تحقیقات آتی نیاز است.

گیاه استویا و لاغری :
برگ‌های استویا حاوی موادی به نام استویوزید و ربودیوزید A می‌باشد. این ترکیبات شیرین کننده‌های طبیعی هستند. برای همین هم برای لاغری بسیار مفیدند. به خاطر اینکه ترکیبات موجود در این گیاه کالری نداشته و حدود ۳۰۰ برابر شیرین‌تر از قند ساکاروز هستند. البته توجه داشته باشید که صرف مصرف این گیاه و یک شبه لاغری ممکن نخواهد بود. برای خوش اندامی باید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید و ورزش کنید.

کاهش وزن :

شیره‌ی برگ‌های استویا شیرین کننده‌ی صد در صد طبیعی است. ترکیبات موجود در این گیاه میزان گلوکز را پایین نمی‌آورند اما شاخص گلیسمی بسیار پایینی در حد هیچ دارند. در واقع گیاه استویا باعث بالا رفتن انسولین نمی‌شود. بهتر است عصاره‌ی استویا جایگزین قند شود. البته قبل از هر کاری اول با پزشک خود مشورت کنید.

گیاه استویا فشارخون را کاهش می‌دهد :
برگ‌های استویا حاوی موادی به نام استویوزید هستند. نتایج پژوهش‌های متعددی که روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده نشان می‌دهد که این ترکیب می‌تواند باعث افزایش قطر رگ‌ها شود. برای همین هم خون به راحتی در رگ‌ها جریان می‌یابد. این گیاه برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند بسیار مفید است. استویوزید میزان قند خون را کاهش می‌دهد و حساسیت به انسولین را بالا می‌برد. انسولین هورمونی است که برای کنترل میزان قند خون ترشح می‌شود.

گیاه استویا و خداحافظی با پوسیدگی دندان‌ها :
عصاره‌ی گیاه استویا حاوی ترکیبات بسیار شیرینی است که در عین حال باعث پوسیدگی دندان نمی‌شود. علاوه بر این استویوزید موجود در این گیاه عملکردی مشابه با فلور دارد و به طور چشمگیری از پیشرفت جرم‌های دندان پیشگیری می‌کند. برای همین این گیاه بهترین جایگزین برای قند به شمار می‌آید.

سایر فواید بالقوه :
از تسکین ناراحتی معده و سوء هاضمه تا کاهش سوزش سردل و فشار خون بالا، استویا با کمک به طیف گسترده ای از سایر نگرانی های سلامتی مرتبط دانسته شده است. با برخی مطالعات حیوانی که تاثیر بالقوه استویا را روی متابولیسم کلسیم و تراکم استخوان نشان می دهند، این شیرین کننده طبیعی به عنوان یک کمک ممکن در درمان پوکی استخوان نیز مطرح شده است. استفاده از استویا روی زخم ها و بریدگی ها نیز نشان داده که به تسکین درد و جوانسازی پوست کمک می کند.

چگونه گیاه استویا تهیه کنیم؟
گیاه استویا چند سالی است که در شهرهای شمالی کشورمان کشت می‌شود. این محصول به صورت برگ‌های خشک بسته‌بندی شده و همچنین عصاره به فروش می‌رسد. از عصاره‌ی این گیاه برای تهیه انواع کیک‌ها، مربا، گز و غیره استفاده می‌شود. به خاطر اینکه این گیاه چندین برابر شیرین‌تر از ساکاروز می‌باشد. برگ‌های خشک شده‌ی آن به صورت دم کرده مصرف می‌شود. توجه داشته باشید که عصاره‌ی این گیاه تا یک یا دو ماه بعد از تولید قابل مصرف است؛ و دیابتی‌ها می‌توانند آن را جایگزین قند کنند. برگ‌های خشک استویا در انجمن‌های دیابتی‌ها وجود دارد. این گیاه به صورت برگ خشک بسته بندی شده و عصاره در شهرهایی مانند رشت، اصفهان، مازندران و احتمالاً تهران نیز به فروش می‌رسد. امیدواریم روزی برسد که این گیاه بین مردم جایگاه خود را پیدا کند و در تهیه‌ی نوشابه ها، شیرینی‌جات و کلاً محصولات غذایی شیرین استفاده شود.

به طور کلی به نظر می رسد که مزایای بالقوه استویا، گسترده هستند. در حالی که بخش عمده ای از ادعاها هنوز باید از طریق تحقیقات علمی به اثبات برسند اما این شیرین کننده هنوز هم به عنوان یک جایگزین مناسب و مطمئن برای قند باقی می ماند. استویا در حال حاضر در اکثر فروشگاه های مواد غذایی به شکل شکر دانه ریز یا پودر در دسترس است اما می تواند در اکثر فروشگاه های مواد غذایی گیاهی و ارگانیک به شکل قرص های شکر، مایعات طعم دار و برگ های خام خشک شده نیز یافت شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن