Uncategorized

ارتباط رنگ صورت با وضعیت سلامت :

رنگ صورت ممکن است تا حدی –نه کاملا- نشانه‌هایی از شخصیت شما را بروز دهد، اما می‌‏تواند سرنخی محکم از وضعیت سلامتی‌تان باشد.

قرمز:

رنگ قرمز در صورت یا هرجایی از بدن، نشانه‌ای از وجود گرماست.

در فلسفه تائوییسم چینی، یین و یانگ، نام نیروهای مکمل مادینه و نرینه جهان است که تمامی وجوه زندگی را دربرمی‌‏گیرند. یین که انرژی مادینه است، معمولا مترادف زمین درنظرگرفته شده و سرد و پرورش‌‏دهنده است؛ و یانگ که انرژی نرینه است، معمولا مترادف آسمان : گرم و روشن. گونه قرمز، از عدم تعادل بین « یین و یانگ » خبر می‌‏دهد. یعنی یین، رو به افول و یانگ، در حال افزایش است. این حالت عموما هنگام یائسگی اتفاق می‌افتد، ولی ممکن است در زمان بروز سایر مشکلات نیز ظاهر شود : مثلا در میگرن، بی‌خوابی و تعریق شبانه. قرمزی صورت، پارگی مویرگ‌ها، جوش و آکنه روزاسه نشان می‌دهند که گرمای بدن، داخلی و عمیق است.‌ آکنه روزاسه التهاب و قرمزی مزمن پوست صورت است و معمولا روی گونه‌ها، پیشانی و بینی ظاهر می‌شود.

آبی رنگ بنفش یا آبی:

این رنگ‌‏ها در پوست -مثل کبودی- نشان‌ می‌‏دهند که جریان خون در قسمتی از بدن با مانع مواجه شده و ممکن است مربوط به اعضای داخلی بدن انسان یا رگ‌های خونی باشد.

سبز رنگ سبز:

به‌ندرت در چهره افراد ظاهر می‌شود و غالبا حاکی از نوعی عدم تعادل در کیسه صفرا یا کبد است.

زرد :

زردی در صورت یا صلبیه چشم « سفیدی چشم »، نشانه یرقان و اختلال در کبد و کیسه صفراست.

خاکستری:

رنگ خاکستری پوست صورت نشانه مریضی است. اگر هر نوع تفاوتی در رنگ پوست صورت خود دیدید، مخصوصا سبز، زرد یا خاکستری، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا از وخیم شدن آن جلوگیری شود.

رنگ‌پریدگی:

علاه‌‏برموارد ذکرشده، رنگ‌پریدگی نیز حالتی است که اغلب مواقع به کاهش عاملی در بدن اشاره دارد. مثلا، افت فشارخون، کاهشِ چی « انرژی حیاتی » یا کاهش یانگ بدن. البته یک تشخیص جامع در طب چینی، علایم دیگر را نیز درنظرمی‌‏گیرد : مثل کاهش توان و انرژی، خشکی پوست، شکنندگی و خشکی مو و ناخن‌‏ها و سرگیجه.

چهره خوانی می‌تواند سرنخ‌های مهمی را در اختیار شما قرار دهد تا شخصیت و احساسات اطرافیان‌‏تان را بهتر درک کنید؛ از تشخیص سرماخوردگی فرزندتان گرفته تا فهمیدن این‌‏که آیا همکار جدیدتان برون‌گراست یا درون‌‏گرا…

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن